Elektronik Kioxia Exceria 500 GB M.2 NVME SSD 698 TL!

Ben kullanıyorum ana disk olarak laptopumda.Sorun çıkmadı o kadar oyun silip yüklememe rağmen sağlığı halen 100 (7 8 ay oldu alalı).Ama bir sorun var benim cihazdan da olabilir,Winrardan arşiv çıkarınca çok yavaş çıkarıyor bunun nedenini bir türlü anlamadım ama okuma yazma hızlarında veya Windows açılış hızında bir sıkıntım yok şu ana kadar .

1671912554907.png

Bilen birisi var ise yardımcı olursa sevinirim. Bu okuma/yazma değerlerine bu sağlık durumu iyi mi? 6 aylık SSD'nin %93'e düşmesi pek iyi gelmedi bana.

Eki Görüntüle 1612620
Bilen birisi var ise yardımcı olursa sevinirim. Bu okuma/yazma değerlerine bu sağlık durumu iyi mi? 6 aylık SSD'nin %93'e düşmesi pek iyi gelmedi bana.

Bu değer sanırım üreticinin verdiği 200 TBW değerine göre düşüyor. 300 TBW değer veren 860 EVO 500 GB var eski laptopumda 6 TBW yazma değerinde %98 veriyor oranladığımızda 300 TBW'ye göre verildiğini görüyoruz. Yüksek ısılara çıkmadığı sürece uzun süre dayanacağını düşünüyorum. James Donkey ısı sensörü bile olmayan SATA SSD ölüm testinde üreticinin verdiği TBW'nin 4 katına kadar dayanmıştı sanırım.

Yaşadığınız tecrübeyi bizimle paylaşabilir misiniz rica etsem?

Amazon üzerinden sipariş verdiğim bu marka bir SSD arızalı çıktı hocam,

169A1E72-19B8-41F4-99D7-CF5AA2F2A41D.png

Bu ürün, ilk taktığımda bir sorun yoktu, oyun dosya vs yükledim, birkaç gün sonra fark ettim ki, Disk bilgisayar menüsünde görünmüyor, kapatıp açtığımda geliyor, ya da oyun oynadıktan sonra oyundan çıkınca, bu diskte olan bir programı çalıştırdığımda disk silinmiş ya da taşınmış hatası veriyordu en az 2 kere biçimlendirdim sorun çözülmedi Allah'tan Amazon'dan almıştım, para iadesini yaptı ben de başka marka SSD aldım.

Amazon üzerinden sipariş verdiğim bu marka bir SSD arızalı çıktı hocam,

Eki Görüntüle 1612934

Bu ürün, ilk taktığımda bir sorun yoktu, oyun dosya vs yükledim, birkaç gün sonra fark ettim ki, Disk bilgisayar menüsünde görünmüyor, kapatıp açtığımda geliyor, ya da oyun oynadıktan sonra oyundan çıkınca, bu diskte olan bir programı çalıştırdığımda disk silinmiş ya da taşınmış hatası veriyordu en az 2 kere biçimlendirdim sorun çözülmedi Allah'tan Amazon'dan almıştım, para iadesini yaptı ben de başka marka SSD aldım.
Öncelikle geçmiş olsun, fakat bir markanın bir ürününde sorun yaşamanız o markayı önermemeniz için yeterli sebep değil. Her markanın her modelin bir ürününde arıza veya problem olabilir. Size gelen ürün arızalı olabilir, gayet normal durumlar.

Öncelikle geçmiş olsun, fakat bir markanın bir ürününde sorun yaşamanız o markayı önermemeniz için yeterli sebep değil. Her markanın her modelin bir ürününde arıza veya problem olabilir. Size gelen ürün arızalı olabilir, gayet normal durumlar.

Bu marka, Toshiba'nın devamı olarak görülüyor ve genel olarak Toshiba da iyi yorumlara sahip değildi, evet bu her markada olabilir ama bile bile lades demek istemem ben, tabii herkesin kendi tercihi

Geri
Yukarı