Kioxia SSD sahte mi?

Bu nasıl bir ekran görüntüsü. Hiçbir değeri gözükmüyor SSD'nizin. Sorunsuz olduğunu nereden çıkardınız? Kaldı ki sizdeki sorunlu olsa bile 2 defa yazdığım gibi bu modelin kronik sorunlu olduğunu ve önerilmemesi gerektiğini değiştirmiyor.
%99.999'u kullanmıyor demişsiniz ya, onun için kanıt niteliğinde bu ekran görüntüsünü attım. Sorunsuz demedim, sorun yaşadığımı belirttim ve önermedim. Konuyu nereye çekmeye çalıştığınızı anlamadım.

@FantastikTürk beğenmemek gerçeği değiştirmiyor. 😀
Komedi şovu. Sen paranı daha iyi ürüne harca, muhtemelen sorun çıkarabilecek bir ürüne değil diye uğraşıyorum burada. Yarın gelip ağlama TR200 hız düşmesi falan diye.
%99.999'u kullanmıyor demişsiniz ya, onun için kanıt niteliğinde bu ekran görüntüsünü attım. Sorunsuz demedim, sorun yaşadığımı belirttim ve önermedim. Konuyu nereye çekmeye çalıştığınızı anlamadım.
30TB da çok değil. Ama demek istediğinizi anladım. Sonuç olarak alınmaması gereken bir model ama alındıysa yapılacak bir şey yok artık.

Hocam açıldı teşekkürler.

Testleri geliyor şimdi azıcık beklerseniz onu da gorelim.

Galiba anladığım kadarıyla çakma değil.
Evet değil gibi duruyor. Firmware'yi tanıyorsa, sensörler çalışıyorsa, değerler okunuyorsa ve yazılım tanıyorsa gerçektir.

Aynı şeyi milyar defa yazıp milyar birinci defa SSD'den anlamayan birine anlatırken pek sakin olamıyorum.
Burası bir forum hocam, trilyon defa da olacak trilyon bir daha da.
Kendiniz söylüyor sonra kendiniz itiraz ediyorsunuz. "Herkes sağlığının hemen gittiğinden bahsetmiş" diyorsunuz. Ben ne demişim:
Ben de zaten ben kullanıyorum daha azalmadı dedim, internettekilerin aksine.
Yine de haklısınız, kusura bakmayın.
Önemli değil hocam. Fazla sinir iyi değil, sağlıksız bir yaşama yol açar, aman :D

Altı üstü SSD arkadaşlar. Ben mesela günlük kullanım oyun, video, ders, birkaç program vb. için nvme tipini kullanıyorum Kioxia'nın ve memnunum. Tabi diyebilirsiniz kronik sorunlu falan diye. Buna da hak veririm, öyledir. Ama benim için önemli olan işime yaraması. Sonuçta 1000 liralık bir donanım nihayetinde. Bozulsa fakir de etmez zengin de etmez.

Altı üstü SSD arkadaşlar. Ben mesela günlük kullanım oyun, video, ders, birkaç program vb. için nvme tipini kullanıyorum Kioxia'nın ve memnunum. Tabi diyebilirsiniz kronik sorunlu falan diye. Buna da hak veririm, öyledir. Ama benim için önemli olan işime yaraması. Sonuçta 1000 liralık bir donanım nihayetinde. Bozulsa fakir de etmez zengin de etmez.
Kioxia diye hepsi kronik değil zaten. Bir çok model tercih ediliyor Kioxia'nın (Benim o modeller hakkında pek bilgim yok). Burada bahsi geçen TR200 özelinde konuşuyorum.

Ayrıca bahsettiğiniz donanımı alamayan bir sürü insan var maalesef. Dolayısıyla parasına en iyisini almak istiyorlar.
Burası bir forum hocam, trilyon defa da olacak trilyon bir daha da.
2016'dan beri cevap yazıyorum onu biliyorum. Mesele aynı şeyi tekrar anlatmakta değil, bilmeyen birine anlattığımız halde itiraz edip kabul etmemesinde. 2 cümleyle hallolacak konu paragraflara dönüyor gereksiz yere (Bu konu için değil genel için konuşuyorum). Ama evet haklısınız.

30TB da çok değil. Ama demek istediğinizi anladım. Sonuç olarak alınmaması gereken bir model ama alındıysa yapılacak bir şey yok artık.
Toplama bilgisayarın seçeneklerinde seçmiştim. Farklı bir forumda açtığımda Kioxia önermişlerdi. O zaman yeteri kadar Kioxia Exceria bilgisi yoktu ve zamanla ortaya çıktı sorunları. Ha idare ediyor mu, evet. Onun dışında eğer bütçe varsa başka modelleri almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı