Kısa devre sonrası evdeki elektrik dalgalanması nasıl düzelir?

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde gece lambası için duy aldım. Ancak duyu denemek için prize taktığımda birden patladı ve şarteli attırdı. Ben de çıkardım. Şarteli açtım. Bu sebeptendir mi bilmiyorum o günden beri evde ışıklar ara ara sürekli göz kırpar gibi kapanıp açılıyor anlık. Elektrikte bir dalgalanma söz konusu. Bunun sebebi acaba hangi cihaz olabilir sigortayı mi değişmek gerek? Teşekkürler okuduğunuz için yanıtlarınızı bekliyorum.

Bakın, her kısa devrede veya evdeki sigortaların düşmesinde ev tesisatında bu tür sorunlar her zaman olabilseydi elektrikçiler bunları düzeltmek için devamlı çalışırken hiç nefes alamazlardı hiç şüphesiz. Tesisatın bir yerinde aslında önceden bir zayıflık bulunup son kısa devreyle bu olay ortaya çıkmıştır mutlaka. Yetkili bir elektrikçi çağırılıp ev girişindeki elektrik panosundan itibaren her noktaya tek tek bakılıp titizce incelenmesi gerekiyor. Sigortanın (otomatın) içten olan arızası değil klemens bağlantıları, aydınlatmalara giden tüm buat bağlantıları, elektrik panosundaki diğer elemanların (kaçak akım rölesi, vb.) vb. dış bağlantı (klemens) bağlantı noktalarını yetkili bir elektrikçinin çok dikkatli incelemesi gerekiyor. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı