Kısayollar siliniyor, Görev Yöneticisi, CMD, Regedit açılmıyor

Relmon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda bir sorun var ne olduğunu anlayamıyorum.

Bilgisayarda bir kullanıcı hesabı açtım diyelim, hiç sıkıntısız kullanıyorum bilgisayarı derken 1 ay geçiyor Görev Yöneticisi'ni açmak istiyorum, "Görev Yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatası geliyor.

Ardından masaüstünde 3-4'den fazla kısayol olursa siliniyor kısayollar en fazla 3-4 kısayol bulundurulabiliyor.

Regedit veya CMD açmak istersem yönetici tarafından devre dışı bırakıldı hatası geliyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü bilgisayarında zararlı yazılımlar var. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturduğunda ilk başlarda sorun yaşamaman normal fakat zararlılar o hesapta da etkin olduğunda yine aynı durumu yaşıyorsun.

Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın Rescue Disk ile sistemi taratın.

Aktif kullanım sağlayan bir güvenlik yazılımı yükleyin. Örneğin: Kaspersky Free - İndirme & Kurulum

Windows 7'nin teknik desteği bittiği, birçok güvenlik açığının olduğunu da belirtmek isterim. Windows 10'a geçip ardından güvenlik yazılımı kurmanız önerilir.

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Geçen sene tam olarak aynı sorunu ben de yaşadım. Format atmadan düzeltemedim. Korsan Sony Vegas Pro indirmiştim. Ne olduysa ondan sonra oldu. Şuan KS kullanıyorum ve korsan uygulama yüklemiyorum. Sana da aynısını tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı