Kitap okumaya nasıl başlanır?

hukumdarbnm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben kitap okumayan birisiyim ama kitap okumak istemediğim halde okumam gerekiyor. Kitabı sesli mi sessiz mi okumalıyım? Kitabı hangi pozisyonda okumalıyım?

Son düzenleme:
Gün içinde en rahat ettiğin pozisyonda ilgili oldugun bir konuyla ilgili kitap okuyarak başlayabilirsin.

Kitabı 31 derecelik açıyla ve sessiz okursan her zaman kitap okumak istersin ben bu yöntemi kullandım çok faydasını gördüm.

Pozisyon dediğim masada mı yatakta mı sandalyede mi? Kitabı sessiz okurken nasıl anlayabiliyorsunuz?

Pozisyon dediğim masada mı yatakta mı sandalyede mi? Kitabı sessiz okurken nasıl anlayabiliyorsunuz?

İlk basta kafanı çok anlamaya yormayacak kitaplar alıp alışkanlık kazanmaya çalışabilirsin.

İlk önce ilgi alanını bulman lazım ne tarz kitaplar seni okumaya yöneltir bunu test et yani zamanla olacak bir şey.

Kitabı sessiz okurken okuduklarımız neler sayesinde akılda kalacak?

Anlayarak okuman lazım. Sana bir taktik vereyim, kitabı okuyacağın zaman YouTube'dan kitabın sesli okumasını aç hatta istersen videoyu 1.25X veya 1.5X yap, videodaki kişi kitabı okurken sende kitabı takip et, içinden oku.

Ben okumaya Suç ve Ceza ile başladım. Sem yapma bu hatayıç İnsanınömründen ömür gidiyor resmen. Çok sıkıcı bir kitap. Aynı Gökyüzünün Kıyametı gibi fantastik şeyler seviyorsan denenebilir. Onun haricinde ben de yeni olduğumdan pek bir şey bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…