Klasör boyutu var ama içi boş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Arkadaşlar arkadaşımın notebooku vardı. Notebookta xp işletim sistemi kuruluydu. D sürüsücüsünde ise arkadaşımın yedekler dediği bir klasör vardı. İçinde resimler falan vardı. Windows 7 format attım.

D sürücüsü duruyor silmedim ama klasörün içinin boş olduğunu fark ettim. Klasöre sağ tıklayıp özelliklerine bak dediğimde ise klasör boş olmasına rağmen 12 Gb boyutu yazıyor. Acaba klasördeki şeyleri geri getirebilirmiyiz. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Notbook" Değil Notebook. Sen format atmamışsın direk işletim sistemini üstüne yazmışsın galiba tam format atarsan yani herşeyi biçimlendirirsen düzelir.

Notebook için özür dilerim. Formatta bir sıkıntı yok. Tam format attım ama xp de dikkatimi birşey çekmişti. Yedekler klasörü nedense sanki kesilmiş ama yapıştırılmamış gibi. Klasör ve içindekileri şeffaf bir görünümü vardı. Format attıktan sonra ise içi bomboştu ama hala bir boyutunun olduğu gözüküyor. Dediğim klasör Yerel Disk D'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş her yazıda bir gaf yapıyorsun :) "Yersel Disk D de" nedir :D Neyse alışırsınız. Araştırmalarım sonucunda gizli klasörler ile alakalı olabileceğine karar getirebilirim. Amvo.exe adında bir virüste olabilir işletim sistemi "kaçak" mı ? Ben en son Vista'yı kaçak kurdum başıma çok şeyler geldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı