Klasörlere Erişim İzni

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Bu tarz onay kutucularını sık sık görüyoruz, bilgisayar kişisel bir bilgisayar ve yönetici olarak tek kullanıyorum. Lakin Windows bu tarz kısıtlamaları veya onayları istiyor, anlamıyorum yönetici olarak kullandığımız bir Windows için neden klasörlere erişim izni istiyor? Bunu kökten nasıl çözebiliriz veya yönetici olarak tüm dosyalara sınırsız erişimi nasıl verebiliriz? İkinci fotodaki teknik bilgiyi defalarca sordum ama koskoca sitede bu alanı ve ayarlarını anlatacak yetkili, bilgili bir kişi çıkmadı. İkinci fotodaki olayları, neyin ne işe yaradığını anlatan bir makale veya video varsa paylaşırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 262
  • df.png
    df.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 218
  • B.png
    B.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 191
  • RGRG.png
    RGRG.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 202
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım yararlı olur ben bildirim almak için tam yetki kullanmıyorum.

Bu tarz onay kutucuklarını Windows güvenlik açısından soruyor. Sorunun çözümü:
Yerel disk C'ye gelip "özellikler" e tıklayın oradan güvenlik sekmesi altında gelişmiş e tıklayın.
Üst tarafta sahibi yazan yerde değiştir yazıyor ona basın açılan pencereden gelişmiş sonra şimdi bul u seçin buradan kullanıcı adınız ne ise onu seçin tamam deyin. Son olarak ise nesnelerin alt ve kapsayıcıların sahipliğini değiştir işaretleyin uygula diye çıkıp ve sorun çözülecek.

Burada yine size soracaktır klasör erişim izni devam dedikten sonra açılmayan klasörlere erişim sağlananacaktır.

@dioNy
Bunu zaten her formattan sonra ilk defa yaptıklarım şeyler arasında. Bu dediğim çözümü getirmiyor, Prefetch klasörünün içine girip içini temizlemek iste bak yine senden izin isteyecektir.:)
@UğuR56
Burasınıda ayarlamıştım ama gene "Prefetch, Temp " klasörlerinin içine girmek için izin istiyor. Son 2 SS daha attım, şuan girdiğimde sormuyor ama benzer durumlarda bir süre sonra tekrar soruyordu. Bunu birazda şeyden merak ediyorum, bazı oyun klasörlerinin içinede girmek istesem bu izini istiyor, acaba diyorum oyunun çalışmasına vs bir kısıtlama veya takoz koyar mı gibisinden PC'de tam yetkiye ulaşmak istiyorum.
Ek: Üyelere bildirim göndermek için isimlerini eklediğimde yazılar neden koyulaşıyor, sanki kalın yazıyı aktif etmiş gibi.

Yazarken "CTRL+b" tuşuna basarsanız kalın yazı kapanır.
Oyunda herhangi bir kısıtlama vs. olmaz güvende olur. Oyunları "C" ye kurarsan izin isteyebilir normalde de öyle "C" ye bir dosya atarken de izin istiyor.

@dioNy

bunu zaten her formattan sonra ilk defa yaptıklarım şeyler arasında. Bu dediğim çözümü getirmiyor, prefetch klasörünün içine girip içini temizlemek iste bak yine senden izin isteyecektir.:)

@UğuR56

burasınıda ayarlamıştım ama gene "prefetch, temp " klasörlerinin içine girmek için izin istiyor. Son 2 SS daha attım, şu an girdiğimde sormuyor ama benzer durumlarda bir süre sonra tekrar soruyordu. Bunu birazda şeyden merak ediyorum, bazı oyun klasörlerinin içinede girmek istesem bu izini istiyor, acaba diyorum oyunun çalışmasına vs bir kısıtlama veya takoz koyar mı gibisinden PC'de tam yetkiye ulaşmak istiyorum.

ek: Üyelere bildirim göndermek için isimlerini eklediğimde yazılar neden koyulaşıyor, sanki kalın yazıyı aktif etmiş gibi.

"Pefetch ve temp" Windows klasöründe olduğu için izin istiyor.

Yazarken "CTRL+b" tuşuna basarsanız kalın yazı kapanır.
Oyunda herhangi bir kısıtlama vs. olmaz güvende olur. Oyunları "C" ye kurarsan izin isteyebilir normalde de öyle "C" ye bir dosya atarken de izin istiyor.

"Pefetch ve temp" Windows klasöründe olduğu için izin istiyor.
Son 2 SS de bahsettiğim kısımlar ne işe yarıyor veya tiklenecek mi acaba?

Geri
Yukarı