Klavye birden fazla tuşa basıyor

Vezirxtr

Hectopat
Selamlar. Klavyem kendi kendine farklı tuşlara basıyor bu olay kendiliğinden oluyor ve anlamsızca saatler sonra düzeliyor. Sorunumu nasıl çözebilirim? Yazdığı kombinasyonlardan birkaç tanesi.

Q = qwa.

W = qwa.

T = ftg

Klavyenin herhangi bir yazılımı var mı peki makro tarzında bir şey de olabilir.

Hayır driveri yok standart Everest kablolu klavye. Aygıt yöneticisinde bile HID klavye diye geçiyor.

Belki temizlemek sorununuz çözebilir. Bahsettiğim klavyenin arasına kaçan çekirdek kabukları değil devre kartının üzerindeki oksitlenme olabilir.

Oksitlenme için sıvı temas olması gerekmiyor mu? Sıvı temas hiç olmadı.

Bu sorun ve kendi kendine tuşlara bayılmasına neden olan başka bir sorunun kaynağı Anakart üzerindeki küçük bir chip. İnşallah bu sorun o sorun değildir.
Klavyeyi başka cihazda deneyin ve kendi cihazınızda başka bir klavye deneyin.
Umarım sorun klavyedendir.

Klavyeyi temizledim ve sorunum hala aynı başka USB portlarına taktım nafile sorunum yine düzelmedi.

Bu sorun ve kendi kendine tuşlara bayılmasına neden olan başka bir sorunun kaynağı anakart üzerindeki küçük bir chip. İnşallah bu sorun o sorun değildir.
Klavyeyi başka cihazda deneyin ve kendi cihazınızda başka bir klavye deneyin.
Umarım sorun klavyedendir.

Etrafta farklı cihazda deneyeceğim bir cisim yok. Üzgünüm ne yazık ki yedek klavyemde yok. Sorun anakarttan ise oldukça büyük sıkıntı var sanırım.

Klavyeyi temizledim ve sorunum hala aynı başka USB portlarına taktım nafile sorunum yine düzelmedi.

Etrafta farklı cihazda deneyeceğim bir cisim yok. Üzgünüm ne yazık ki yedek klavyemde yok. Sorun anakarttan ise oldukça büyük sıkıntı var sanırım.
Anakart en son düşüneceğiniz senaryo olsun hocam.
Ama başka bir klavye veya aynı klavyeyi başka bir cihazda denemeden bunu bilemezsiniz. :)

Android tabanlı bir televizyon kullanıyor iseniz klavyenizi tv ue takıp orda deneyebilirsiniz arama motorunu açıp bekleyin ordada o sorunu yaşarsanız klavye dışında olabilecek sorunları araştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı