Klavye durduk yere bozuldu

gurecumut

Hectopat
Laptop yaklaşık bir haftadır kapalı ve hiçbir şekilde açılmadı kapağı bile açılmadı dün bir açım dedim klavyedeki numerik tuş takımındaki 7 sayısı F10, F11, F12, prtscrenn, delete tuşları hiçbir şekilde çalışmıyor. Dedim acaba yazılımsal mi diye BIOS'dan donanım testine girdim yok o tuşlar çalışmıyor. Üstüne Tails ile girim dedim Tails her şeyden bağımsız diye orada da çalışmadı. Laptopu söktüm Flex kablosuna baktım belki yerinden oynamıştır diye oda yok. Tuşları söktüm bir şey vardır diye oda yok tuşlar sapasağlam duruyor ama çalışmıyor. Çözüm değil yenisini sipariş ettim de merak ettiğim nasıl olurda durduk yere klavye bozulabilir?

Abi bu donanımsal bir sorun kalvyenin çalışmayan satırında bir tane tuş bozuk oldugu için kısa devre yapıyor. Diger tuşlara geçiş vermiyor o bozuk tuşun oluduğu yerdeki devre elamanını (direnci) söküp yeni bir tane lehimleyip takman gerek bende laptop klavyes bozulmadı. Masaüstü klavyesinde olmuştu bu sorun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olur umarım yardımcı olmuşumdur.

Abi bu donanımsal bir sorun kalvyenin çalışmayan satırında bir tane tuş bozuk oldugu için kısa devre yapıyor. Diger tuşlara geçiş vermiyor o bozuk tuşun oluduğu yerdeki devre elamanını (direnci) söküp yeni bir tane lehimleyip takman gerek bende laptop klavyes bozulmadı. Masaüstü klavyesinde olmuştu bu sorun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olur umarım yardımcı olmuşumdur.
Hocam çok teşekkürler de ben bozulduktan 3-4 gün sonra yenisini takıp değiştirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı