Çözüldü Klavye ve fare sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
Oyundayken başladı. Klavyeye bastığımda ilk tıkladığımda değil ikinci tıklamamda algılıyordu bastığım tuşu. Bir süreden sonra klavye tamamen gitti oyundayken. Çıkardım başka bir USB portuna taktım beş saniye çalıştı sonra yine gitti. Oyundan çıktım her şeyi çıkarıp yeniden taktım, şu an klavyenin bir tuşuna bastığımda algılamıyor, 3-5 kere basınca algılıyor ve bastığım tuşa 10-15 kere basılmış gibi tepki veriyor. Mesela j tuşuna tıklıyorum, algılamıyor ve 3-5 kere bastıktan sonra algılıyor ama 10-15 tane j harfi yazıyor. Farede ise bir yere tıkladığımda iki kere tıklıyor ve tekerleği hiçbir şekilde çalışmıyor. Bu konuyu ekran klavyesiyle yazdım, çift tıklama sorunu yok burada nedense.
Klavye marka modeli: Hunter Series Kharma X
Fare marka modeli: Trust GXT 105.
Sistemim imzamda. En son dün, ekran kartına güncelleme yaptım ve az önce sistemi taşıdım. Onun dışında bir şey yapmadım.

Son düzenleme:
Çözüm
Evet, onun yapma ihtimali olabilir. Toz komple yuvayı kapattıysa, pin tam oturmamış olabilir. Sorunun geçmesine sevindim. Tekrarlamaz inşallah.
Arka planda çalışan bir uygulama yapıyor olabilir. Cevabım çok klasik olacak ama, sıfır temiz UEFI kurulum yap 🙂
Bir kaç gün önce Microsoft'un Media Creation Tool uygulamasıyla yazdırdığım flash disk ile temiz kurulum yaptım zaten.
Ondan sonra yüklediğim uygulamalar ve oyunlar:
Steam
Epic Games
MSI Afterburner
7 Days to Die (Steam)
Radeon Adrenalin 2020 20.2.2 sürücü.
Hepsi orijinal sitelerinden indirilme. Yani şimdilik virüslü uygulama ihtimalini es geçiyorum. Eğer her şeyi denedikten sonra yine olmazsa temiz kurulum şart zaten.
Asıl sıkıntı klavyede aslında. Farenin tekerleği çalışmaya başladı az önce. Sadece arada sırada çift tıklıyor. Bunun sistemle bir alakası var diye düşünüyorum. Uzay kurulum kullanmamla da alakalı olabilir. Hatta ben bir sistemi söküp bakayım, belki gözle görülür bir şey vardır. :)

Klavye bozulmuş olabilir mi? USB portuna toz birikmiş olabilir yahut USB portu arızalanmış olabilir.
Pardon buraya yazmayı unuttum. Tüm parçaları çıkarırken işlemciyi çıkarıyım dedim ve şöyle bir şeyle karşılaştım:
InkedIMG_20200322_231744_LI.jpg

İşlemcinin oturduğu yerlerin birinde ufak toz gibi bir şey vardı. Diş kürdanı ile çıkardım ve şimdilik hiçbir sıkıntı yok mouse ve klavye sıkıntısız çalışıyor. Bununla alakalı olabilir mi sizce? Bir de anakartın altına statik elektrik korumalı poşet koydum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı