Klavye ve mouse kilitlenme sorunu

unverdic

Hectopat
Bilgisayarımı normal şekilde kullanırken birden klavye ve mouse kilitlendi. Fakat bilgisayar normal çalışmasına devam ediyordu.
Ben de restart atıp tekrar kullanmaya devam ettim. Restarttan sonra oyuna girdim, 15 dk sonra oyun içerisinde yine aynı şekilde kilitlenme oldu ve klavyeyi USB'den söktüm. Ardından mouseu da sökünce mavi ekran verdi ve restart attı.
Mouse'un adaptörünün slotunu değiştirdim ve mouse şu an sıkıntısız çalışıyor ama klavyem kilitlenmeye devam ediyor.
Sistemle alakalı bir durum olduğunu düşünüp formata kalkıştım ama BIOS aşamasında bile kilitlenme oldu.
Norton ile tarama yaptım ve herhangi bir sorun yaşanmadı. Klavyenin slotunu değiştirdikten sonra bile 10 sn kullanabiliyorum.
Sorun nedir sizce? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@unverdic Portlar arızalı olabilir. Öncelikle sağlıklı çalışan bir port'a klavyeyi takın, eğer sorun çıkmaz ise çoklayıcı ile ikisinide aynı port üzerinden bağlayın. Gönderdiğim resimdeki gibi bir port almanız gerekiyor, daha küçükleride mevcut.
Eğer tüm portlar arızalı ise ek olarak kasaya ekran kartının altına bulunan slotlara 2. resimdeki gibi Pci Express Usb Çoklayıcı takabilirsin.

Dosya Ekleri

• dark-dk-ac-usb342-x.jpg
    dark-dk-ac-usb342-x.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 46
  • PEXUSB3S23.main.jpg
    PEXUSB3S23.main.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 46
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı