Klavyede "a" tuşuna basınca "as" yazıyor

KIDsErBIA

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8 GB RAM, 480 GB SSD,
Intel Core i3 5005 - 2.00 GHz,
Intel HD Graphics 5500 - VRAM: 128 MB,
32 bit 60 Hz ekran
Merhaba. Az önce minercaft oynarken birden garip bir şey fark ettim, sonra baktım a ya basınca as aynı anda basıyor. Diğer arkadaşların konularına baktım toz kacmistir üfle falan dediler. Benimki toz kacmasina benzemiyor a ya basılı tutuyorum gene asasasas yazıyor. Yardım.

Merhaba. Az önce minercaft oynarken birden garip bir şey fark ettim, sonra baktım a ya basınca as aynı anda basıyor. Diğer arkadaşların konularına baktım toz kacmistir üfle falan dediler. Benimki toz kacmasina benzemiyor a ya basılı tutuyorum gene asasasas yazıyor. Yardım.

İçerisine sıvı bulaşmış olabilir. 1 damla bile damlasa yapabilir.

+ Az önce fark ettim Q ya basınca wq Z ye basınca xz yazıyor acaba yazılımsal bir şey olabilir mi?

Zannetmem içerisine bir şey dökülmüş olabilir farkında olmadan. Masaüstü klavye ise başka bilgisayar varsa takıp deneyebilirsin. Yazılımsal olup olmadığına emin olmak için.

Yazılımsal olsa yan yana olan harflerden kaynaklı olma ihtimali düşük olur. İçini temizleyin.

Zannetmem içerisine bir şey dökülmüş olabilir farkında olmadan. Masaüstü klavye ise başka bilgisayar varsa takıp deneyebilirsin. Yazılımsal olup olmadığına emin olmak için.

Mekanik değilse klavye tuşların altındaki plastiğe bakın aynı anda algılaması ondan kaynaklı muhtemelen.

İçini açıp temizliyecegim birazdan dönüt vereceğim:(

İçerisine sıvı bulaşmış olabilir. 1 damla bile damlasa yapabilir.

Mekanik değilse klavye tuşların altındaki plastiğe bakın aynı anda algılaması ondan kaynaklı muhtemelen.

Yazılımsal olsa yan yana olan harflerden kaynaklı olma ihtimali düşük olur. İçini temizleyin.

Klavyeyi temizledim sorun kökten çözüldü hiçbir tuş çalışmıyor :) :) altta fotoğraf paylaşıyorum acaba yanlış taktigim bir şey mi var?

Dosya Ekleri

• 17049883036404261783592330232021.jpg
    17049883036404261783592330232021.jpg
    169,7 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı