Klavyede kare işareti yapılamıyor

JusticeLight20

Hectopat
Selam arkadaşlar, çok ilginç bir şekilde klavyemde alt gr + 3 tuşuna basınca çıkan kare işaretini yapamıyorum. 3 tuşu da alt gr tuşu da diğer kombinasyonlarda çalışıyor. Alt gr + 3'e bastığımda kare tuşu yerine browserimden ekran görüntüsü alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Sanırım kısayollarda bir sıkıntı var.

Evet, yandex browser kullanıyorum. Ne zaman kare yapmaya çalışsam ekran alıntısı alıyorum. Ancak yandexi kapadığımda da sorun devam ediyor. Klavyede mi sıkıntı var, yandex klavyenin ayarlarını mı bozdu bilmiyorum.

Selam arkadaşlar, çok ilginç bir şekilde klavyemde alt gr + 3 tuşuna basınca çıkan kare işaretini yapamıyorum. 3 tuşu da alt gr tuşu da diğer kombinasyonlarda çalışıyor. Alt gr + 3'e bastığımda kare tuşu yerine browserimden ekran görüntüsü alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Sanırım kısayollarda bir sıkıntı var.
Eğer "#" işaretinden bahs ediyorsanız Shift+3 kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

İngilizce klavyede deneyin isterseniz.
Evet ingilizce klavyede oluyor fakat turkce kullanmak istiyorum

Yandexten kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Alt gr + 3 yaptığımda ekran alıntısı alıyor, alt gr + 2 yaptığımda da ekran alıntısı alıyor. Onları kapamam lazım sanırım.

Evet tamamdır sorun çözüldü. Yandex kullanıyorsanız, klavyenin kısayol ayarlarını bozabiliyor. Yandex'in ayarlar kısmından araçlar sekmesine gidip, ekran alıntısı alırken kısayol tuşlarına izin ver sekmesini veya yandex'in ekran görüntüsü almasına izin verdeki "tick" işaretini kaldırmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı