Klavyedeki yağı temizleme

ltachi

Hectopat
Arkadaşlar birkaç ay önce klavyemi takas ettim ve adam sonradan vazgeçti. Birkaç hafta sonra bazı tuşlar katılaşmaya başladı yani basıyorum yavaşça yukarı geliyor. Klavyem Gamenote KB-435l nasıl temizlerim?

İzopropil alkol yada elektronik devre temizleyici ile temizleyebilirsin.

Önerdiğiniz bir kontakt sprey var mı?

Yağsız olanlardan herhangi biri alınabilir. Würth öneririm ancak klavye alınabilir o fiyatlara. WD 40 yağ içerdiği için kısa devreye sebep olabilir. Klavyeyi komple söküp devre kısmı harici yıkanadabilir.

Arkadaşlar birkaç ay önce klavyemi takas ettim ve adam sonradan vazgeçti. Birkaç hafta sonra bazı tuşlar katılaşmaya başladı yani basıyorum yavaşça yukarı geliyor. Klavyem Gamenote KB-435l nasıl temizlerim?

Bir gün ıslak mendil alıp klavyenin üstüne koydum ve kürdanla üstünden bastırdım. Bu da garip bir hikaye ama benim tuşlar yukarı doğru çıkmadı bayağı bir çikolata kalıntısı buldum. Konuya dönersem devre kart temizleyici spreyleri sıkıp mendille temizlemeye çalış, olmuyorsa da tuşu sök :D sonrada devre temizleyici spreyle iyice sil tekrar tak. Tuşlar çıkarıp takabiliyor musun? Çünkü benim klavyede olmuyor.

Geri
Yukarı