Klavyenin tuşları düzgün çalışmıyor

LegendStyle

Hectopat
Merhaba. Klavyemi yaklaşık 2 3 hafta önce aldım bir sorunu yoktu kardeşime verdiydim. Ne olduysa ondan sonra oldu modeli XPG Summoner Silver Switch olanından multimedya tuşu yani sesi kapat aç yapmaya yarayan ilk başta sürekli kapat aç kapat aç yapıyordu. Tuşa basılı tutunca ya kapalı ya da açık kalıyordu ne yaptım bilmiyorum. Şu anda hiç çalışmıyor sesi ayarlayan tekerlek aşa indirsem bile sesi 100'de tutuyor bir değişiklik yok CTRL tuşu çalışmıyor kısayol tuşları falan kullanamıyorum. CTRL a yapınca mesela sadece a yapıyor bir ara Opera'da W basınca sekme kapatıyor, t basınca açıyor h basınca geçmiş açıyor falan yani. Takılı kalmıştı ancak CTRL şu an çalışmıyor ne yapmalıyım neden kaynaklı bir çözümü var mıdır? Edit NumLock tuşuda çalışmıyor.

Hocam klavye bozulmuş gibi NumLock tuşu bende de çalışmıyor onu sanal klavye ile halletim Windows arama çubuğuna ekran klavyesi yazın açın orada NumLock görünmiyecektir seçeneklere tıklayın açılan pencere 3. kutucuğu tık yapıp kaydetin NumLock gelecek oradan kapatıp açabilirsiniz mouse ile aynı zamanda yazıda yazabilirsiniz. (Windows 10)

Hocam Lenovo ise markası CTRL tuşu çalışmaması durmunu şu video özetlemiş. Sanırım kronik.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı