Klonloma Sonrası Diskte Kaybolan Dosyalar

mehmethe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. HDD diskimi SSD diskime klonladım. Artık SSD'yi C sürücüm olarak kullanıyorum. Klonlamadan önce HDD diskimin D bölümünde fotoğraflarım ve filmlerim vardı. Şu anda SSD diskimde onları bulamıyorum. D sürücüsü tamamen gitti mi veya bulabileceğim bir yöntem var mı?

Muhtemelen "disc to disc" klonlama yapmadınız. Sadece C bölümü klonlandı. Bu sebeple aktarılmamıştır. SSD şu an tek parça gözüküyordur.

Dosyalarınız eski diskinizin ikinci bölümünde duruyordur. Eski diske silme/formatlama işlemi yapmadığınızı umuyorum.

Eğer disk biçimlendirme yapmışsan bir ihtimalde olsa o dosyaların gitmemiş olma ihtimali var, dosya kurtarma programları ile kurtarmayı dene derim. Bildiğim kadarıyla biçimlendirme yaparken hızlı biçimlendirme yaparsan dosyalar geri getirilebiliyor(Kesin değil.) Recuva gibi programları deneyebilirsin, bu programlar hakkında daha bilgili arkadaşlarda öneri sunabilirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı