Çözüldü "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

korro

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8gb 3200 mhz cl16 crucial ballistix
Anakart
B450a pro max
İşlemci
Ryzen 5 3600
Oyunum Alt+Tab halinde beklerken Chrome açıktı masaüstünde ve aniden KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası aldım ve sonra PC hiç açılmaz oldu, daha sonra anakartta RAM ışığı yandı ve RAM'leri söküp silgiyle sildim tektek. CPU macununu tazeledim ve BIOS ve anakart driverlarını Update ettim. Şu an açıldı makine ancak korkuyorum tekrar giderse diye, neden olur bu hata? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
Çözüm
Kaspersky yazılımını tamamen silin.

BIOS güncelleyin.

Sürücülerinizi tek tek güncelleyin.

Sürücü kaynaklı bir sorundur genel olarak yine hata alırsanız aynı şekilde minidump dosyanızı paylaşın.

BIOS güncelleyin.

Sürücü kaynaklı bir sorundur genel olarak yine hata alırsanız aynı şekilde minidump dosyanızı paylaşın.

Çözüm

BIOS güncelleyin.

Teşekkürler.
Driverları güncelledim PC açılır açılmaz. BIOS'u da güncelledim, ama bu sefer de 4200MHz hızına yaptığım OC gitti, BIOS'a göre 3600MHz ile çalışıyor sadece alet, ama CPU-Z programı 4200MHz gösteriyor garip bir durum açıkçası. Oysaki sıfırladım BIOS'u ve şu alttaki rehbere göre tekrar OC'yi ayarladım. Kaspersky'ı sil demişsiniz, yerine ne önerirsiniz peki? OC ve undervolt yapmanın sebebi hem ısıyı düşürmek hem biraz performans artırmak.

MSI'nin son yayınladığı BIOS beta durumda, onu mu kurayım yoksa bir düşük versiyonu mu daha stabil olması açısından?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Teşekkürler.
Driverları güncelledim PC açılır açılmaz. BIOS'u da güncelledim, ama bu sefer de 4200MHz hızına yaptığım OC gitti, BIOS'a göre 3600MHz ile çalışıyor sadece alet, ama CPU-Z programı 4200MHz gösteriyor garip bir durum açıkçası. Oysaki sıfırladım BIOS'u ve şu alttaki rehbere göre tekrar OC'yi ayarladım. Kaspersky'ı sil demişsiniz, yerine ne önerirsiniz peki? OC ve undervolt yapmanın sebebi hem ısıyı düşürmek hem biraz performans artırmak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam O.C yapmayın zaten attığınız videoda yapılan işlem sağlıklı değil her işlemci aynı değerler ile overclock olmaz. Eğer mavi ekran sorununuz o.c işleminden sonra kaynaklanmışsa sorununuz direk overclock olması. Sabit ayarlar ile kullanın ek işlem yapmayın. 1 saat sorunsuz kullanırsınız sonra mavi ekran yersiniz testlerden başarılı geçmesi tamamen stabil olduğu anlamına gelmez.

Hocam O.C yapmayın zaten attığınız videoda yapılan işlem sağlıklı değil her işlemci aynı değerler ile overclock olmaz. Eğer mavi ekran sorununuz o.c işleminden sonra kaynaklanmışsa sorununuz direk overclock olması. Sabit ayarlar ile kullanın ek işlem yapmayın. 1 saat sorunsuz kullanırsınız sonra mavi ekran yersiniz testlerden başarılı geçmesi tamamen stabil olduğu anlamına gelmez.
Valla 6 aydan fazladır böyle OCli kullanıyordum ve ilk kez mavi ekran yedim dün, ama dediğiniz gibi yaparım öylesi uygunsa.
Size zahmet Kaspersky yerine bir AV önerseniz bir de fazla kasmayacak?

Vallahi 6 aydan fazladır böyle OCli kullanıyordum ve ilk kez mavi ekran yedim dün, ama dediğiniz gibi yaparım öylesi uygunsa.
Size zahmet Kaspersky yerine bir AV önerseniz bir de fazla kasmayacak?

Ben virüs koruma yazılımı olarak Windows Defender yeterince koruduğunu düşünüyorum. Son karar sizin elbet.

Yeni konular

Geri
Yukarı