KMSpico bilgisayarın arama çubuğunu bozdu

animloss

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşımın laptopu bende şu an. Orijinal lisansı olduğu halde laptop Key isteyince hemen KMSpico ile etkinleştirme yapmış. Haliyle arama çubuğunu bozmuş. KMSpico yazılımını Revo Uninstaller ile kaldırıp etkinleştirme kısmından sorun gider yaptım ve Windows kendini etkinleştirdi (fotoğrafı aşağıda). Şu an orijinal lisansı var fakat arama çubuğu düzelmiyor. Çalıştır'a "ctfmon.exe" yazınca sorun geçici olarak çözülüyor fakat bunu yapmak istemiyorum. Windows başlangıç'a ctfmon.exe'yi koyunca da arama çubuğu geç çalışıyor ve bu da sinir bozucu. Yok mu bunun kesin olarak çözümü? KMSpico'yu Revo ile kaldırdığım için dosyalarının bulunduğunu sanmıyorum.

1613218107250.png

Temiz kurulum yap diyecek olan arkadaşlar; temiz kurulum yapmak istiyorum fakat şu an yanımda temiz kurulum yapacak bir USB bellek vs. yok. Başka bir çözüm varsa yazın, yoksa zaten mecbur olarak temiz kurulum yapacağım.

Hocam, Windows + R yapın. Gelen yere Shell:startup yazın. Daha sonra ctfmon.exe kısayolunu bulup, pencereye sürükleyip bırakın. Artık, her açılışta otomatik olarak devreye girer. Fakat en güzeli OEM Key alıp tamamen kurtulmak.

Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşımın laptopu bende şu an. Orijinal lisansı olduğu halde laptop Key isteyince hemen KMSpico ile etkinleştirme yapmış. Haliyle arama çubuğunu bozmuş. KMSpico yazılımını Revo Uninstaller ile kaldırıp etkinleştirme kısmından sorun gider yaptım ve Windows kendini etkinleştirdi (fotoğrafı aşağıda). Şu an orijinal lisansı var fakat arama çubuğu düzelmiyor. Çalıştır'a "ctfmon.exe" yazınca sorun geçici olarak çözülüyor fakat bunu yapmak istemiyorum. Windows başlangıç'a ctfmon.exe'yi koyunca da arama çubuğu geç çalışıyor ve bu da sinir bozucu. Yok mu bunun kesin olarak çözümü? KMSpico'yu Revo ile kaldırdığım için dosyalarının bulunduğunu sanmıyorum.

Eki Görüntüle 877445

Temiz kurulum yap diyecek olan arkadaşlar; temiz kurulum yapmak istiyorum fakat şu an yanımda temiz kurulum yapacak bir USB bellek vs. yok. Başka bir çözüm varsa yazın, yoksa zaten mecbur olarak temiz kurulum yapacağım.

Bütün KMSpico kalıntılarını silin A-Z ye ama bu pek mümkün değil.

Önerdiğim yöntem:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu KMS illeti sisteme Full bulaşıyor. Tam kalkmamış olabilir belki. CMD'yi yönetici olarak açıp sfc /scannow yapın bakalım düzelecek mi?
Yapıp yeniden başlattım, düzelmedi hocam.
KMSpico'dan kurtulmanın tek yolu maalesef temiz kurulum.
Sanırım öyle.
Hocam, Windows + R yapın. Gelen yere Shell:startup yazın. Daha sonra ctfmon.exe kısayolunu bulup, pencereye sürükleyip bırakın. Artık, her açılışta otomatik olarak devreye girer. Fakat en güzeli OEM Key alıp tamamen kurtulmak.
Hocam dediğim gibi, başlangıca konulunca hem sistem hem de ctfmon.exe geç açılıyor. Sanırım son dediğinizi yapacağım.
Bütün KMSpico kalıntılarını silin A-Z ye ama bu pek mümkün değil.

Önerdiğim yöntem:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Diski bölüp format disk olarak kullanmak çok mantıklıymış hocam sanırım bunu yapacağım.

Peki arkadaşlar, şu anki sistemde Windows 10 Education yüklü. Ben şimdi temiz kurulumla Windows 10 Pro ISO'su kursam ve tekrar sorun giderden etkinleştirirsem herhangi bir sorun çıkar mı? Bu keyi sadece Education edisyonu için mi kullanabilirim?

Arkadaşlar bende de aynısı KMSpico'dan yaşanmıştı ufak bir araştırma sonrasında çözümünü çok rahat bir şekilde olduğunu öğrendim video burada efenim.
Eğer Windows 10 Fixer'ı göremiyorsanız çıkart dediğinizde.
Görünüm>göster>gizli öğeler demeniz yeterlidir.
Ok ile gösterdiğim Windows Fixer'a tıklamayı unutmayınız.

1650105341648.png

1650105411532.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı