Koç Sistem'de Staj Yapmak

• Konuyu başlatan Bir Deliden Fazlası
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 7B
KoçSistem'in Çamlıca tarafındaki merkez binasında mısın yoksa Maltepe taraflarında olanda mı?
Çamlıca ise orada Manolya hanım var, insan kaynaklarından sorumlu. Tahminen o bakar mini toplantınıza.

Size genel sorular sorar, öz güvenli bir biçimde cevaplarsın, öz güvensiz de cevaplasan işin hazır o konuda hiç korkun olmasın :)
Yapman gereken şey Arge bölümünde yazılımcı olarak çalışmak istediğini belirtmen. Bizim eski bir abi halen daha orada çalışıyorsa sana yardımım dokunur. Kendisi çoğunluk olan Deweloper'ların aksine Web Tasarımcıydı, çok şey öğrenirsin ondan.

Mesajı falan göstermene gerek yok, öğretmeninin ismini ve söylediklerinin hatırlat, kendi yapmak istediklerini belirt. Onlar ilgilenir zaten, ha birde kahve yapmasını öğren.

Hocam bu konu için üye oldum. Stajyer alımlarına yardımcı olur musunuz? :)

Hocam bu konu için üye oldum. Stajyer alımlarına yardımcı olur musunuz? :)
Arkadaşlar tanımadığım insanlar adına kefil olmamı beklemeyin benden :) Yanlış bir davranışta bulunsanız öneren kişi ben olduğum için mahcup olurum insanlara karşı.

Sen hangi alanda kendini geliştirmek istediğini söyle; Ona göre sana en doğru pozisyonu önereyim şirket içerisinde. Stajyer alımlarında insan ayırt ettiklerine hiç rastlamadım inan, pek zorlanmazsın zamanında gidersen.

@BilgisayarKurdu Merhabalar,Yeditepe Üniversitesi Yönetim bilişim Sistemleri bölümü okuyorum Size bir sorum olucaktı.Arkadaşım daha önce Koç Sistemde bir tanıdık vasıtasıyla staj yapmıstı bende üsküdarda oturuyorum ve Çamlıca Koç sistemde staj yapmak istiyor olup, bu konuda gerçekten kendimi geliştirmek istiyorum.Bana Koç Sistemde Staja girebilmem için verebileceginiz herhangi bir tüyo varmıdır acaba? :)

Arkadaşlar staj yapmak zor değil zaten yalnızca staj dönemlerinden önce başvurunuzu yapın, görüşmeye gidin. Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorsan IT daha doğru olacaktır sanırım senin için.

Senin okuduğun bölüm ağ sistemlerine kayabildiği gibi program geliştirme uzmanlığına da kayabiliyor. Ortak dersler mevcut bilgisayar mühendisliği ile.
Yazılım ile hiç aran yoksa, veritabanları ile hiç aran yoksa IT bölümünü tercih edebilirsin.

Mülakat konusuna gelirsek heyecanlanmanı gerektirecek bir durum yok. Konuşmasını etmesini hiç bilmeyen insanı bile aldıklarını gördüm, insanlarla düzgün iletişim kuramayacak kadar içe gömük insanlar gördüm :) Ben gitmeden önce masada elimi nereye koyayım, ne giyeyim, karşımdakinin neresine bakayım gibi birçok noktayı araştırmıştım. Klasik sorulara hazırlamıştım kendimi ancak hiç gerek kalmadı :) Zaten stajyer pozisyonu için pek bir çaba göstermene gerek kalmıyor.

Arkadaşlar staj yapmak zor değil zaten yalnızca staj dönemlerinden önce başvurunuzu yapın, görüşmeye gidin. Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorsan IT daha doğru olacaktır sanırım senin için.

Senin okuduğun bölüm ağ sistemlerine kayabildiği gibi program geliştirme uzmanlığına da kayabiliyor. Ortak dersler mevcut bilgisayar mühendisliği ile.
Yazılım ile hiç aran yoksa, veritabanları ile hiç aran yoksa IT bölümünü tercih edebilirsin.

Mülakat konusuna gelirsek heyecanlanmanı gerektirecek bir durum yok. Konuşmasını etmesini hiç bilmeyen insanı bile aldıklarını gördüm, insanlarla düzgün iletişim kuramayacak kadar içe gömük insanlar gördüm :) Ben gitmeden önce masada elimi nereye koyayım, ne giyeyim, karşımdakinin neresine bakayım gibi birçok noktayı araştırmıştım. Klasik sorulara hazırlamıştım kendimi ancak hiç gerek kalmadı :) Zaten stajyer pozisyonu için pek bir çaba göstermene gerek kalmıyor.

Ben istanbulda camlica is merkezindeki koc sisteme girmek istiyorum sizce maili eldenmi vermem gerek yoksa mail atmam mi daha iyi olur kiminle konusacagimi kime mail aticagimi soyleyebilirmisiniz acaba.

Elden veremezsin zira önceden bir görüşme ayarlamış olman - içeride bir tanıdığın olması gerekir.
Mail yoluyla şansını deneyebilirsin, mail adresleri resmi sayfalarında yer alır. Görüşmeye çağırırlar eğer uygun pozisyon varsa, arıyorlarsa. Uygun zamanda başvuru yapman daha faydalı olabilir bu bağlamda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı