Koç üniversitesi psikoloji bölümü okumak ve işsizlik

Arkadaşlar, ben psikoloji okumak istiyorum seneye eşit ağırlıktan gireceğim ve koç universitesi hedefim. Bildiğiniz gibi ilk 500 ile alıyor koç üniversitesi. Sormak istediğim şey şu. Ben TR'nin en iyi psikoloji bölümünden mezun olsam ve kendimi gelistirsem işsiz kalır mıyım? Tecrübeli bir arkadaş yazarsa sevinirim.

Hayır, kalmazsın. Bilmem kaç yüz bininci adam sözde bir üniversitede okuyup işsiz kalıp ağlıyor diye Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinden birinden mezun olan adam işsiz kalacak diye bir şey yok. Ha üniversiteye girince de iş bitmiyor, kendini geliştirmen lazım ama siz o konuya da değinmişsiniz zaten. İşsiz kalacağım korkusuyla hayallerinizden vazgeçmenize gerek yok.

Hayır, kalmazsın. Bilmem kaç yüz bininci adam sözde bir üniversitede okuyup işsiz kalıp ağlıyor diye Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinden birinden mezun olan adam işsiz kalacak diye bir şey yok. Ha üniversiteye girince de iş bitmiyor, kendini geliştirmen lazım ama siz o konuya da değinmişsiniz zaten. İşsiz kalacağım korkusuyla hayallerinizden vaz geçmenize gerek yok.
Hocam cidden sabahtan beri internette yazılar okuyorum ve bunu diyip duruyorlar. Artık bende öyle bir algı oldu ki sınavda 1.olsam dahi atanamam yok işsiz kalırım diye. Teşekkürler.

Derece yapıp üniversitede her şeyi salmadığın sürece işsiz kalma ihtimalin yok. Hele de Koç gibi bir üniversitede... Koç'taki en başarısız öğrenci olsan bile ülkedeki öğrencilerin %90-95'inden iyi oluyorsun zaten. Binadan bozma üniversitelerde okuyanların ya da sadece ortam için üniversiteye gidenlerin söylediklerine pek kulak asmamak gerek.

Geri
Yukarı