Kodlama İçin Hangi Donanım Parçaları Önemlidir?

Kodlama yapan birisiyim. Günümün çoğunu bu işe ayırıyorum yaşım küçük olsa bile. Profesyonel bir oyun sunucusunda çalışıyorum. Şu anki bilgisayarım kötü ve çoğu kod işimi halledemiyorum. Fazla geliyor bilgisayara kodlama uygulamaları vs. Kodlama için hangi donanımlar önemlidir? Ryzen 3 2300X ve 8GB DDR4 RAM ile bu kodlama performansını arttırabilecek miyim? Teşekkürler.

JetBrains'in uygulamalarını kullanıyorum. PhpStorm özellikle. Küçükleri ise Notepad++ ve Sublime Text.
İleride Arduino kodlamaya geçtiğimde onun uygulaması, farklı dillere yönelince Visual Studio vs. Bunlar için soruyorum.

• Notepad ++ (ardino bu tarz)
  • Sublime Text
  • Visual studio
Bunlar için yüksek sisteme gerek yok 4 GB ram orta seviyeli işlemci dahi işinizi görür laptop masaüstü fark etmez Jetbrains tam emin değilim ortalama 8 gb ram orta halli işlemci işinizi görür ekran kartı olmasına dahi gerek yok.

SSD (ne kadar hizli o kadar iyi ) + RAM.

Paralel programlama yapiyorsan ya da server calistiriyorsan local ortamda CPU. Buyuk projelerde calisacaksan code compile suresini de ciddi azaltir, eger programlama dilin paralel compiling imkani veriyorsa.

Ornegin bu bilgisayarda 32GB RAM var ancak yetiyor.

390847

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı