Kodlama ögrenilince nasıl gelişilir?

Selam,

Teorik olarak Udemy ve devletin sitesinden kodlama öğrenmeye başladım. Teorik olarak videoda izlediklerimi de kendim uygulayarak yapıyorum, sadece izlemekle kalmıyorum fakat asıl sorum şu: Ben bu dersleri bitirdikten sonra pratik olarak kendimi nasıl geliştireceğim?

Önce oturup araştır, hangi teknoloji ne işe yarar, hangi tür yazılım nasıl yapılır ve en önemlisi senin yetenekli olduğun hangi alan yazılımın bir alanı ile kesişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce oturup araştır, hangi teknoloji ne işe yarar, hangi tür yazılım nasıl yapılır ve en önemlisi senin yetenekli olduğun hangi alan yazılımın bir alanı ile kesişiyor.

Konuda örnek olarak ilk ne ile pratik yapabilirim diye soruyorum. Yani sen kodlama öğrendikten sonra ilk projen neydi? Ya da kodlama öğrendikten sonra kendini nasıl geliştirdin? Bu tarz cevapları arıyorum.

Kodlama üzerinde çalıştıysan cevabını dinlerim yoksa başka bir cevap aramıyorum.

Konuda örnek olarak ilk ne ile pratik yapabilirim diye soruyorum. Yani sen kodlama öğrendikten sonra ilk projen neydi? Ya da kodlama öğrendikten sonra kendini nasıl geliştirdin? Bu tarz cevapları arıyorum.

Kodlama üzerinde çalıştıysan cevabını dinlerim yoksa başka bir cevap aramıyorum.
Projects · BilgisayarKavramlari/Programlamaya-Giris Tüm dillerde çözümleride var aynı sayfada. Mesele zaten ortada olanı görmek ve kullanmak.

Bilgileri öğrendikten sonraki adım pratik olmalıdır. Bir müzik aletinin mantığını öğrenebilirsiniz ancak pratik olmadıktan sonra çok da bir anlamı olmaz. Programlama işleri de benzer bu olayla.

Pratikliğin gelişmesi için projeler yapmak önemlidir. Projeler hem pratiklik hem de bilgilerin pekiştirilmesi ve öğrenilmesini sağlar.

Ne gibi pratikler yapmanız gerektiği sorusu özneldir. Kendi ilgi alanınıza özgü, bilgi birikiminize özel projelerle alıştırma yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı