Kodlama öğrenmeye nereden başlanmalı?

Allah aşkına her programlama konusunda "Python" yazmayın. Adam daha ne yapacağını bilmiyor Python diyorsunuz. Bir dilin syntaxının kolay olması o dilin her alanda kullanılacağı anlamana gelmez.
Adama ne yapmak istediğini sorduğumda uygulama yapmak istediğini söyledi, e bu adamdan başka ne alabilirim ben. Adam belli ki alana pek hakim değil ayrıca ne yapmak istediğini de bilmiyor, ben de python kurslarına bakabileceğini söyledim ki bir fikir oluşsun kafasında en azından.

Adama ne yapmak istediğini sorduğumda uygulama yapmak istediğini söyledi, e bu adamdan başka ne alabilirim ben. Adam belli ki alana pek hakim değil ayrıca ne yapmak istediğini de bilmiyor, ben de Python kurslarına bakabileceğini söyledim ki bir fikir oluşsun kafasında en azından.
"Uygulama" dediği şeyin evren kadar geniş bir kavram olduğunu biliyor musun? Eğer biliyorsan önerdiğin dilin bir anlamı olmadığını anlarsın zaten. Arkadaşın kafasına bir şeyler otursun, alan seçsin sonra dil önerirsin. Her konuda Python görmekten sıkıldım valla, hayır bu dili bu kadar popüler yapan tek şeyin (başlangıç aşamasındakiler için) syntaxı olması çok saçma.

Adama ne yapmak istediğini sorduğumda uygulama yapmak istediğini söyledi, e bu adamdan başka ne alabilirim ben? Adam belli ki alana pek hakim değil ayrıca ne yapmak istediğini de bilmiyor, ben de Python kurslarına bakabileceğini söyledim ki bir fikir oluşsun kafasında en azından.
Kafasinda fikir olusmasi icin once arastirma yapmayi ogrenmesi lazim, sonra arastirip ogrenmesi lazim, sonra alan secip ona uygun dilde kendini gelistirmesi lazim. Internet'te parayi Python kurslarina basmasi degil.

Bu konuları incelemekle başlayabilirsin. Sonra aklındaki soruları sorabilirsin, sormadan önce de forumda arayabilirsin. Eğer hala aklında kalan olursa sorabilirsin.

"Uygulama" dediği şeyin evren kadar geniş bir kavram olduğunu biliyor musun? Eğer biliyorsan önerdiğin dilin bir anlamı olmadığını anlarsın zaten. Arkadaşın kafasına bir şeyler otursun, alan seçsin sonra dil önerirsin. Her konuda Python görmekten sıkıldım valla, hayır bu dili bu kadar popüler yapan tek şeyin (başlangıç aşamasındakiler için) syntaxı olması çok saçma.
Adamın kafasında fikir oluşsun diye önerdim diyorum zaten.

İngilizce vs. bildiğini varsayarak ne yapmak istediğini bilmiyorsan C ile başla. C ile güzel bi' temelden sonra istediğin alana göre dil öğrenirsin. Dil amaç değil araç sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı