Kol kıllarını jiletle kesmek daha çok ve gür çıkmasına sebep olur mu?

Genel olarak jiletle alınan kılların daha çok ve gür çıktığını söyler herkes. Ama ben bu yargıya katılmıyorum. Sonuçta kıl kökü değişken bir şey değildir. Jiletle de alınsa, makineyle de alınsa kıl kökü aynıdır.

Tabii bunlar kendi düşüncelerim. Belirli arkadaşlar katılmıyor olabilir düşünceme. Biraz da psikolojik olduğunu düşünüyorum, yeni çıkan bir kılın, uzamasını bitirmiş bir kıla göre daha sert olması daha gür ve çok çıkıyormuş algısını oluşturuyor.

Hayır olmaz. Sadece tekrardan çıkmaya başladığında uçları sert olacağından sanki gür ve çok çıkıyormuş gibi gelecek. Bu arada amacınız estetik olmak değilse vücudunuzda ki kılları kesmenin spor açısından hiçbir etkisi yok.

Genel olarak jiletle alınan kılların daha çok ve gür çıktığını söyler herkes. Ama ben bu yargıya katılmıyorum. Sonuçta kıl kökü değişken bir şey değildir. Jiletle de alınsa, makineyle de alınsa kıl kökü aynıdır.

Tabii bunlar kendi düşüncelerim.
Aynen öyle hocam, konuyu açan arkadaşın dediği gibi zamanında bende kolumu spor yaptığım için jiletle tıraş etmiştim ve kıl aynı şekilde aynı miktarda geri çıktı.

Kılları kestikten sonra çıkarken dipleri küt olduğu için öyle gözüküyor. Mesela saçı uzun olan ve seyrek olan biri saçını sıfıra vurursa saç 3 numara olunca daha gür ve sanki yeni kıllar çıkmış gibi gözükür. Sonra o an farkı hissedersin ama saç aynı saç.

Kolları jiletle alma derim. Dediğin enfekte sebep olabilir. Makine daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı