Kolay müzik yapma programı önerisi

Merhaba. Şu an telefonumdaki Walkband uygulamasını kullanıyorum ama bana eziyet ettiği için artık bilgisayarda, kullanıcı dostu bir uygulamayla devam etmek istiyorum. Çalışmalarım profesyonellikle alakası olmayan, tamamen canım sıkıldığı zaman yaptığım küçük şeyler. Favori şarkılarımın sololarını yeniden oluşturmak gibi.
Uygulamada aradığım özellikler:
  • Kullanımı kolay olmalı.
  • Yeni enstrüman eklemek kolay olmalı.
  • Gitar notalarını piyano tuşları ile değil de gitar telleri üzerinden kaydedebilmeliyim.
  • Gitarda bend desteklerse güzel olur.
Ücretli/ücretsiz fark etmez. Yalnız FL Studio tavsiye edecekseniz etmeyin çünkü bana çok karmaşık geldi ve beceremedim :).

LMMS kullanabilirsiniz. Hem açık kaynak kodlu hem de ücretsiz bir yazılımdır. Enstrümanlarınızı da kolayca ekleyebiliyorsunuz ve gönüllü kişilerden yardım alabiliyorsunuz.

LMMS kullanabilirsiniz. Hem açık kaynak kodlu hem de ücretsiz bir yazılımdır. Enstrümanlarınızı da kolayca ekleyebiliyorsunuz ve gönüllü kişilerden yardım alabiliyorsunuz.
Bir farkla tam aradığım yazılıma çok benziyor. Gitar tellerini kullanarak kaydetmeyi ya ben göremedim ya da uygulamada yok. Bu benim için önemli bir özellik. Herhangi bir müzik bilgim olmadığından tabları piyano notasına çeviremiyorum.
Uygulama eklenti destekliyormuş acaba bunun da bir eklentisi mi var?

FL Studio ve benzeri tüm beatmaking/mix/mastering programlarında 8-10 senedir ustalaşmış masterini yapmış biri olarak sana teşekkür etmem gerekiyor. Böyle bir şeyin varlığından haberim yoktu ve eminim benim bile çok işime yarayacak.

Geri
Yukarı