Kolayca İngilizce ve diğer dilleri öğrenmek

methean06

Centipat
Daha fazla  
Selam millet, şu yaz tatilinde canım çok sıkılıyor oyun, oyun, oyun artık bir yere kadar oyunlarda artık canımı sıkmaya başlıyor bende şöyle bir karar verdim bu yaz kendimi geliştireceğim buna yabancı dil öğrenmekle başlayacağım ilk başta ingilizceyi öğrenmek istiyorum çünkü global bir dil İngilizce öğrendikten sonra ise farklı bir dil öğrenmek istiyorum. İkinci olarak Almanca düşünüyorum asıl sorum nasıl İngilizce öğrenirim veya diğer dilleri?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik cevabı vereyim konuşarak. Konuşmadan olmuyor maalesef şimdi ne derece de biliyorsunuz bilmiyorum ama ilk olarak YouTube veya udemy gibi platformlarda ders videoları izleyip biraz kendinizi geliştirin sonra çay pat da olsa konuşabilceğinizi düşündüğünüz zaman eğer bütçeniz var ise cambly alın ve hocalarla konuşun.
Yabancı dizi izleyin, ingilizce hikayeli oyunlar oynayıp anlamaya çalışın. Duyduğunuz kelimelerin telaffuzlarına dikkat edin mesela dizi izlerken farklı bir kelime duyduğunuzda durdurup o kelimenin ne olduğunu öğrenmeye çalışın.
Bol bol kelime çalışın, bir çok uygulama mevcut kelime çalışmak için.
Seviyelere göre ingilizce hikaye kitapları oluyor onlardan alıp okuyun. Takıldığınız yerde hemen öğrenip onu kitap üzerinde not alın.
Yazmak da iyi bir pratik yapma biçimi ama tabi orda onu kontrol edicek birisine ihtiyaç var ki hatalarınızı öğrenebilin.

Kelime çalışmak için program ya da bir internet sitesi önerir misin?

Klasik cevabı vereyim konuşarak. Konuşmadan olmuyor maalesef şimdi ne derece de biliyorsunuz bilmiyorum ama ilk olarak YouTube veya Udemy gibi platformlarda ders videoları izleyip biraz kendinizi geliştirin sonra çay pat da olsa konuşabilceğinizi düşündüğünüz zaman eğer bütçeniz var ise cambly alın ve hocalarla konuşun.
Yabancı dizi izleyin, İngilizce hikayeli oyunlar oynayıp anlamaya çalışın. Duyduğunuz kelimelerin telaffuzlarına dikkat edin mesela dizi izlerken farklı bir kelime duyduğunuzda durdurup o kelimenin ne olduğunu öğrenmeye çalışın.
Bol bol kelime çalışın, birçok uygulama mevcut kelime çalışmak için.
Seviyelere göre İngilizce hikaye kitapları oluyor onlardan alıp okuyun. Takıldığınız yerde hemen öğrenip onu kitap üzerinde not alın.
Yazmak da iyi bir pratik yapma biçimi ama tabii orada onu kontrol edecek birisine ihtiyaç var ki hatalarınızı öğrenebilin.

Yeni konular

Geri
Yukarı