Komşum çok gürültü yapıyor

Klasik duvar problemi büyük ihtimal ya da herif gerçekten lambur lumbur iş yapıyor.

Bilmem kaç yılında yapılmış evimden lojmana geçince fark ettim bunu. Eski evimde merdivenlere işeyen sarhoş komşum sağolsun apartmanı rahat bırakmadı. Ancak "çıkın buradan" diyince susmustu. Üst komşum da yaşlı çift, torunları üst katta patır kütür zıplardi. Ben seslerini ultra HD bass booted dinlerdim.
Taa ki ev değiştirene kadar. Evde duvarlar o kadar kalın ki zil sesi duyulmuyor. Ne asansör ne de kapı sesi. Çok rahatım.

Gürültü yaparken sesleri kayıt edip yönetime kanıt niteliğinde gönderin. Yine ilgilenmezlerse yapacak bir şey yok. Tek çare polise şikayet etmek. Bende de benzer durumlar var. Alttakilerde bir çamaşır makinesi var. Hilti yanında halt etmiş. Langır lungur apartmanı sallıyor. Sesten duramıyorsun. Bir de gece 12'den sonra elektrik ucuz diyor. Hep geceleri çalıştırıyor. Bir gün artık sinirlendim gece gece kapısına dayanmayayım ayıp olur dedim. Sabah olunca gidip konuştum. Kadın pişkin pişkin, ya bende o ses sizden geliyor sandım. Size gelip diyecektim. Bizden gelmiyor. Demek ki bizim alttakinden geliyor dedi. Ya abla sizin alltakinin sesi bize nasıl gelsin senin olduğunu biliyor herkes dedim. Hala inkar ediyor. Çocuklar desen 5 tane. Evleri hiç boş durmuyor sürekli misafir geliyor. Hepsi aynı anda koridorda bir koşmaya başlıyorlar, öf. Büyükler desen hepsi bağıra bağıra birbiriyle konuşuyor, mahalleye dinletiyorlar kendilerini.

Bir tane de üstte var. Ailesi sürekli şehir dışına gider. Buda eve kız arkadaşını getiriyor. Gece 1-2 oldumu başlıyorlar. Bütün ses olduğu gibi aşağıda. Çığlıklar, bağırmalar. Ya bide birbirlerine değişik değişik şeyler söylüyorlar. Gecenin 3'ünde tepemde külodun olayımda osur osur patlat diye bağırıyor. Nasıl bir fantezileri var anlamadım. Hayır bir de apartman aile dolu. Milletin çoluğu çocuğu var. Bir gün sesini bir duyarlarsa sesini kesecekler. Ondan sonra külot edip patlatırlar kendini.

Polis sikayeti kanit aramaz. Fazla gurultuden dolayi 12 den sonra arayin. Kapiya gelip uyarmalari bule susmasina yeterli olacaktir.

Geri
Yukarı