Komuşdan Çekilen İnternetin hızında yavaşlık

Xenttt

Hectopat
Daha fazla  
Komşudan 50 metre kablo ile ortak internet çekiyorum fakat internet hızım çok yavaş. Download hızı yerlerde sürünüyor. 3 KB-10 KB hızlarda indiriyorum. Komşuya sorduğumda ben saniye de 1.5 Mbit hızla indiriyorum deyince kabloda sorun vardır diyip kabloyu değiştirdim ama hala aynı. Evimde 2 tane router var. Routerları takınca hız biraz arttı. 720p videoları açmaya başladı ama 2 dakika sonra yine eski haline döndü. 2 gündür denemediğim yöntem kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çektiğim kişi arkadaşım bilgisayarın b'sinden anlamaz kısıtladığını sanmıyorum:) Kabloyu takınca da aynı şekilde önce hızlı bi süre sonra anormal derecede yavaşlıyor.

Komşu arkadaşının modemine gir ağ ayarlarını kontrol et gerekirse cihazı uzaktan resetleyip tekrar kur. Onun makinelerine sabit ip ver sorununu gözlemle, kendi aygıtlarının mac adreslerini seç geri kalan mac adresleri hat sahibinin olacak onun mac lerine sınırlama koy yoğunluk oluşan saat de deneme yap sana hız gelebiliyor mu diye sorun ortadan kalkar ise kendi hattına da eşit oranda sınırla.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı