Kona Bisiklet Hakkındaki Düşünceleriniz Neler?

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Sizce bu Kona'ların sonu ne olacak?

Dosya Ekleri

• kona1.jpg
    kona1.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 381
  • kona2.jpg
    kona2.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 535
  • kona3.jpg
    kona3.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 465
  • kona4.jpg
    kona4.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 2.041
Son düzenleyen: Moderatör:
Kona'nın freeride bisikletlerinden kırılanı görmedim o yüzden fr modellerini seviyorum. Dh modelleri için aynısını diyemem. Son zamanlarda üç tane yada 4 tane gördüm kırılan dh model Kona.

Fully Frame kadro tercihi yaparken kadro geometrisine çok dikkat etmek gerekiyor.
Fully Frame kadronun alın borusu açısı daha düşüktür yani öne eğimlidir ki işine geçildiği sırada daha dengeli olsun, fren performansını kötü yanda etkilemesin diye.
Ancak bu açı düşktükçe kadroya binen yük de aynı oranda artar :)

Bu arkadaşlar tahminimce düz bir zemine çok sert bir iniş yapmışlar, kadro da bu yükü kaldıramamış. Yokuş aşağı eğimli bir alana çok sert iniş yapsalar bu manzara ile karşılaşmazlardı, yük maşaya biner ve sorunsuz işlerine devam ederlerdi :) Zaten resimdeki kadroların üst şaft borusu ile alt boru arasında bir bağ yok, bu yüzden dağılması kolay oluyor.

Aşağıdaki gibi bağlantılara sahip bir Fully Frame kadronun dağılacağını hiç mi hiç sanmıyorum.

1872H8.JPG

En cok begendigim bisikletlerden bir tanesi ve fazla kirilmis halde fotografinida gormedim.

Dosya Ekleri

• evil.jpg
    evil.jpg
    192,2 KB · Görüntüleme: 405
Evil dh kategorisinde ki kadrolar on numara işçilikle yapılıyor. Ve fiyatı da bunu belli ediyor. O yüzden kırıldığını da görmeyelim yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı