Konsol almak

Hocam burada biraz tercih meselesi oluyor, sadece bir konsol önermek haksızlık olur bence. Bu yüzden önceliklerinizi göz önüne almak lazım.

1. Sony exclusive oyunlar: Arkadaşlar gamepass ve series S demiş ama maalesef oyunlar pc ye gelse de xbox a gelmiyor ve gelmeyecek de. Bu oyunlara karşı tutumunuz nasıl o en büyük karar sebebi olabilir. Şahsen ben sırf god of war için bile ps4 e değer diyebilirim ama bu tamamen zevk meselesi. Gow dışında, horizon, days gone, spiderman, the last of us ve uncharted gibi oyunlar var. Eğer bu oyunlar size çok çekici geliyorsa xbox dan mantıklı olabileceğini söyleyebilirim. Xbox tarafında özel olarak forza, gears of war ve halo söylenebilir.

2. Konsolların fiyatları: ps4 fiyatlarını bilmiyorum fakat xbox series S 3600-3800 tl gibi güzel fiyatlara satıcı garantili bulunabiliyor.
3. Oyun fiyatları: playstation oyunları özellikle yeni oyunlarda gerçekten çok pahalı oluyor. Eski exclusive oyunlar ilginç bir şekilde uygun bulunabiliyor (60tl civarına). Öte yandan gamepass muazzam bir sistem. Çıkan birsürü oyunu ilk günden oynayabilmek harika.
4. Konsol özellikleri: Series S teknolojik açıdan çok ama çok daha iyi. Ssd farkı gerçekten güzel, malum ps4 de oyunlarda bekleme ekranları 1 dk üzerine çıkabiliyor. Isınma ses vs bana aşırı rahatsızlık vermedi açıkçası ama yok olduğunu söyleyemem.

Hocam bunlara göre kararını verebilirsin.

Yarın hepsiburada'da kasım indirimi var bekliyorum, fiyat iyi olursa sıfır alacağım. İthalatçı garantili gelenler açık geliyormuş ve dönüştürücü prizden nefret ederim. Biraz detaylı inceledim, Game pass olayı bildiğin onlarca Playstation parasına bedel ve daha fazla. Yıllarca milleti kazıklayan Playstation'a iyi darbe olmuş. Forza oynamak için bile alınır. Karar verdim Xbox series S alacağım.
Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam burada biraz tercih meselesi oluyor, sadece bir konsol önermek haksızlık olur bence. Bu yüzden önceliklerinizi göz önüne almak lazım.

1. Sony exclusive oyunlar: Arkadaşlar Game Pass ve Series S demiş ama maalesef oyunlar PC'ye gelse de Xbox'a gelmiyor ve gelmeyecek de. Bu oyunlara karşı tutumunuz nasıl o en büyük karar sebebi olabilir. Şahsen ben sırf God of War için bile PS4'e değer diyebilirim ama bu tamamen zevk meselesi. GoW dışında, Horizon, Days Gone, Spider-Man, The Last of Us ve Uncharted gibi oyunlar var. Eğer bu oyunlar size çok çekici geliyorsa Xbox'dan mantıklı olabileceğini söyleyebilirim. Xbox tarafında özel olarak Forza, Gears of War ve Halo söylenebilir.

2. konsolların fiyatları: PS4 fiyatlarını bilmiyorum fakat Xbox Series S 3600-3800 TL gibi güzel fiyatlara satıcı garantili bulunabiliyor.
3. oyun fiyatları: PlayStation oyunları özellikle yeni oyunlarda gerçekten çok pahalı oluyor. Eski exclusive oyunlar ilginç bir şekilde uygun bulunabiliyor (60TL civarına). Öte yandan Game Pass muazzam bir sistem. Çıkan bir sürü oyunu ilk günden oynayabilmek harika.
4. konsol özellikleri: Series S teknolojik açıdan çok ama çok daha iyi. SSD farkı gerçekten güzel, malum PS4 de oyunlarda bekleme ekranları 1 dk üzerine çıkabiliyor. Isınma ses vs bana aşırı rahatsızlık vermedi açıkçası ama yok olduğunu söyleyemem.

Hocam bunlara göre kararını verebilirsin.

Detaylı bilgi verdiğin için teşekkür ederim bana çok faydası oldu. God of War dediğin gibi bir Xbox'a bedel ama YouTube'da izlemiştim bir anlamı kalmadı. Birkaç tane exclusive oyun içinde Game Pass ve daha hızlı bir cihazı eleyemiyorum. Uncharted gibi oyunları bir kafede biraz oynar bitiririm ama geriye büyük bir dünya kadar oyun kalıyor. Konsol almak mesele değil, oyun almak büyük mesele işte o yüzden PlayStation büyük bir kazık gibi görünüyor. Dövizi bütün ülkelere yansıtan oyun üreticilerine bir şey demedik hadi ama PlayStation yardımcı olmuyor. Xbox daha karakterli bir firma olduğu içinde tercih edilebilir. Böyle karşılaştırarak Xbox kararını verdim.

- PlayStation oyunları güzel ama pahalı. Yani konsol alınca bitmiyor.
- Günümüz bilgisayarları konsollardan iyi bu bilinen bir gerçek.
- Bilgisayarda yapacağın bir çok şeyi konsolda yapamazsın aklında bulunsun.
- GamePass olayı güzel ama bazı oyunları çerez. Yani oyunlarını iyice gözden geçir.
- Bazı istediğin oyunları yanlızca PS üzerinden oynayabilirsin ki öyle bir şey yaşadığında keşke diyebilirsin.
- PS oyunları daha güzel ve daha geniş çaplı ama ülkemizde Xbox daha alınabilir gözle bakılır. PC hepsini birden size verebilir.

- PlayStation oyunları güzel ama pahalı. Yani konsol alınca bitmiyor.
- Günümüz bilgisayarları konsollardan iyi bu bilinen bir gerçek.
- Bilgisayarda yapacağın bir çok şeyi konsolda yapamazsın aklında bulunsun.
- GamePass olayı güzel ama bazı oyunları çerez. Yani oyunlarını iyice gözden geçir.
- Bazı istediğin oyunları yanlızca PS üzerinden oynayabilirsin ki öyle bir şey yaşadığında keşke diyebilirsin.
- PS oyunları daha güzel ve daha geniş çaplı ama ülkemizde Xbox daha alınabilir gözle bakılır. PC hepsini birden size verebilir.
Hocam Pc topladigin zaman bunun donanımını değiştirmen lazım oluyor yeni oyunlar için buda ekstra masraf bence. Konsollarda yeni oyunlar grafik olarak olsun mekanik olarak olsun buna göre Optimize edildiği için Donma Kasma Yaşanmıyor. Bu da konsolun ekstra bir artısi. Sadece termal macun değişimi yapılabilir konsollarda.

Hocam Pc topladigin zaman bunun donanımını değiştirmen lazım oluyor yeni oyunlar için buda ekstra masraf bence. Konsollarda yeni oyunlar grafik olarak olsun mekanik olarak olsun buna göre Optimize edildiği için Donma Kasma Yaşanmıyor. Bu da konsolun ekstra bir artısi. Sadece termal macun değişimi yapılabilir konsollarda.
Doğrusun ama şöyle bir durum var. Sen bir ekran kartı değiştirsen ortalama en aşağı 5 yıl kullanıyorsun.

Geri
Yukarı