Konsol için 4K Monitör önerisi

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhabalar. Elimde PS5 ve Xbox Series X var ve bunun için 4K monitör lazım. 4K televizyonda kullanıyorum normalde ama bazen taşınabilir olması açısından monitöre ihtiyaç oluyor. Aradığım özellikler şöyle:
1) FPS 60 olsa yeter. Konsolda 120 FPS koca bir yalan. :) Ama varsa 60'tan daha yükseği, tabii ki önerilere açığım.
2) 4K UHD (3840 x 2160 - 16 / 9) olması tercih sebebidir.
3) 2 HDMI olur ise güzel olur ama olmazsa da sorun değil.
4) Curved kesin olmasın, güzel gözükmüyor.
5) Kocaman veya küçücük olmasın, 32'' veya 37'' arasında bir şey iyi olur.
6) Sanıyorum bazı monitörler HDMI'dan aldığı ses için çıkış (hem jack hem de hoparlör) vermiyormuş. Bunların olması gerekiyor, gamepad'den ses almak istemiyorum.
7) Bütçe 6000 - 7000 TL civarı.
Bonus: Benzer özelliklerde televizyon önerisine de açığım. Hatta bazen televizyon daha ucuz bile olabiliyor. :)
------------------------------------------------
Şimdiden tüm önerileriniz için teşekkürler. :)

Merhabalar. Elimde PS5 ve Xbox Series X var ve bunun için 4K monitör lazım. 4K televizyonda kullanıyorum normalde ama bazen taşınabilir olması açısından monitöre ihtiyaç oluyor. Aradığım özellikler şöyle:
1) FPS 60 olsa yeter. Konsolda 120 FPS koca bir yalan. :) ama varsa 60'tan daha yükseği, tabii ki önerilere açığım.
2) 4K UHD (3840 X 2160 - 16 / 9) olması tercih sebebidir.
5) kocaman veya küçücük olmasın, 32" veya 37" arasında bir şey iyi olur.
6) sanıyorum bazı monitörler HDMI'dan aldığı ses için çıkış (hem jack hem de hoparlör) vermiyormuş. Bunların olması gerekiyor, Gamepad'den ses almak istemiyorum.
7) bütçe 6000 - 7000 TL civarı.
Bonus: Benzer özelliklerde televizyon önerisine de açığım. Hatta bazen televizyon daha ucuz bile olabiliyor. :)

Yanlış anlamayın ama televizyon var ise aynı özellikte 2. TV'ye gerek yok bari monitör olmicaksa daha iyi bir TV alin.

1) FPS 60 olsa yeter. Konsolda 120 FPS koca bir yalan. :) Ama varsa 60'tan daha yükseği, tabii ki önerilere açığım.
2) 4K UHD (3840 x 2160 - 16 / 9) olması tercih sebebidir.
5) Kocaman veya küçücük olmasın, 32'' veya 37'' arasında bir şey iyi olur.
6) Sanıyorum bazı monitörler HDMI'dan aldığı ses için çıkış (hem jack hem de hoparlör) vermiyormuş. Bunların olması gerekiyor, gamepad'den ses almak istemiyorum.
7) Bütçe 6000 - 7000 TL civarı.

Samsung M7 aldım ben 1 ay önce çok memnunum dahili sesi çok iyi sonuna kadar acamassiniz, 2 adet hdmı girişi mevcut 1 tanesi hdmı arc 3 adet USB 1 adet type c girişi var dahili wireless ve Bluetooth var kendine ait kumandası birlikte PC gerek duymadan Netflix vb gibi uygulamalar kullana biliyorsunuz. Bazı sitelerde parlaklık düşük denmiş. Dynamic modda ve picture ayarları yaptinizda çok parlak bir ortamda değilseniz hiç bı sorun yaşamazsınız.

Yanlış anlamayın ama televizyon var ise aynı özellikte 2. TV'ye gerek yok bari monitör olmicaksa daha iyi bir TV alin.
Taşınabilirliğe ihtiyacım var hocam, monitörü veya küçük TV'yi ondan istedim aslında.

Samsung M7 aldım ben 1 ay önce çok memnunum dahili sesi çok iyi sonuna kadar acamassiniz, 2 adet hdmı girişi mevcut 1 tanesi hdmı arc 3 adet USB 1 adet type c girişi var dahili wireless ve Bluetooth var kendine ait kumandası birlikte PC gerek duymadan Netflix vb gibi uygulamalar kullana biliyorsunuz. Bazı sitelerde parlaklık düşük denmiş. Dynamic modda ve picture ayarları yaptinizda çok parlak bir ortamda değilseniz hiç bı sorun yaşamazsınız.
Evet bu iyi görünüyor. Akıllı monitör diye bir şeyin olduğunu da öğrenmiş oldum böylece. :)) Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı