Konuyu İzlemede Onay Sorunu

Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar. Sıkıntımı kısaca belirteyim. Sık sık, mesaj atmasam da bazı konuları takibe alıyorum. Ama takibe alırken canımı sıkan şey hem konuyu izle butonuna basmam hem de aşağıdaki görseldeki gibi onay vermem. Bu işlem çoğu zaman gereksiz yavaşlığa sebep oluyor. Onun yerine bu seçenek ayarlardan otomatik olarak ayarlansa olmaz mı? Yani her "Konuyu izle"ye bastığımızda, ayarlardan belirtmiş olduğumuz seçenek aktif olsa...

a1.PNG

Bir de forumu XenForo 2 ile kullanıyorum. Bu yeni stilde gözüme çarpan şey şu oldu. Kişisel bilgilerimizin (il, katılım tarihi, mesaj sayısı vs.) olduğu kısım kaldırılmış. Ve yeni hali boş duruyor. Orada eskisi gibi bir şeyler yazsa güzel olurdu açıkçası..

a4.PNG
a2.PNG

Edit: Bir şey daha aklıma geldi. Bizi izleyenler veya bizim izlediklerimizin sadece resimleri gözüküyor. Hangi grubun izleyen, hangi grubun izlenen olduğu belli değil..

a6.PNG

Son düzenleme:
Bildirim konusunda şuna değinmek isterim ki galiba sadece konuyu takibe aldığında konuyu açan kişi entry girdiğinde bildirim geliyor. Ama sen konuya entry girersen herkesin girdiği entryde bildirim gelecektir. Neden bu sonuca vardım az önce aynısı bana oldu. Konu sahibi entry girmeden önce bir sürü entry girilmiş ama hiçbir bildirim gelmedi. Konu sahibi entry girdiğinde 1 bildirim geldi.
Tilt olabilirsin ''entry'' yazmama geçenlerde duydum hoşuma gitti kullanayım dedim kusura bakma.

Edit: Konuyu ilk okuduğumda bildirim gelmiyor gibisinden bir şey yazıyor muydu? Sanki öyle bir şey okumuştum ona göre cevap verdim. Kendimi şizofren gibi hissediyorum :D

Ben de diyorum ki konuya neden hala bir yanıt gelmedi.. Moderatörlerden kimseyi etiketlememişim.. :D
@Recep Baltaş @MF @Akif @Asım Demir @apesh1t @samet67671

Edit: Bir de aklıma şu ufak hata geldi.. Beğenmediğim halde, 3'ten fazla beğeni alan mesajlarda beğendiniz yazısı çıkıyor.
upload_2017-6-17_20-47-5.png

Bildirim konusunda şuna değinmek isterim ki galiba sadece konuyu takibe aldığında konuyu açan kişi entry girdiğinde bildirim geliyor. Ama sen konuya entry girersen herkesin girdiği entryde bildirim gelecektir. Neden bu sonuca vardım az önce aynısı bana oldu. Konu sahibi entry girmeden önce bir sürü entry girilmiş ama hiçbir bildirim gelmedi. Konu sahibi entry girdiğinde 1 bildirim geldi.
Bunun sebebi ilk gelen bildirime tıklamayıp direkt konu içinden "Yeni mesajları gör" kısmını tıklayarak yeni mesajları okuman. Bu şekilde yapınca konu ile ilgili yeni bildirimler maalesef gelmiyor..

Tilt olabilirsin ''entry'' yazmama geçenlerde duydum hoşuma gitti kullanayım dedim kusura bakma.
Burada neyden bahsettiğini hiç anlamadım.. o_O

Edit: Konuyu ilk okuduğumda bildirim gelmiyor gibisinden bir şey yazıyor muydu? Sanki öyle bir şey okumuştum ona göre cevap verdim. Kendimi şizofren gibi hissediyorum :D
Hayır, öyle bir şey yazmadım.. Yanlış okumuşsundur. Merak etme, şizofren falan değilsin.. :ROFL:

Tema ile ilgili geri dönüşleri bu konuya yapınız:

XenForo 2.0 Tema Geri Bildirimi

Selamlar. Sıkıntımı kısaca belirteyim. Sık sık, mesaj atmasam da bazı konuları takibe alıyorum. Ama takibe alırken canımı sıkan şey hem konuyu izle butonuna basmam hem de aşağıdaki görseldeki gibi onay vermem. Bu işlem çoğu zaman gereksiz yavaşlığa sebep oluyor. Onun yerine bu seçenek ayarlardan otomatik olarak ayarlansa olmaz mı? Yani her "Konuyu izle"ye bastığımızda, ayarlardan belirtmiş olduğumuz seçenek aktif olsa...
Mantıklı. Bu konuyu geliştiricilere iletebiliriz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı