Koridor yayınları çevirileri nasıldır?

Aras the Great

Hectopat
Bez ciltli kitapları diğer ciltli kitaplara göre uyguna satılıyor ve çok hoşlar. Elimde bir kitabı var ve ciltlemesi başarılı. Henüz okuyamadığım için soruyorum, çevirileri nasıl? Ona göre farklı kitapları da almayı düşünüyorum.

Bez ciltli kitapları diğer ciltli kitaplara göre uyguna satılıyor ve çok hoşlar. Elimde bir kitabı var ve ciltlemesi başarılı. Henüz okuyamadığım için soruyorum, çevirileri nasıl? Ona göre farklı kitapları da almayı düşünüyorum.
Ortalama, ancak bir kitap İş Bankası veya Can Yayınları'nda varsa genellikle tercih etmiyorum Koridor Yayınları'nı. Koridor yayınlarının kitapları daha çok süs olarak alınıyor, satış politikaları ve hedefledikleri kitle bu. Tercihin bez ciltse İş Bankası Hasan Ali Yücel Klasikleri bez ciltli oluyor, Can Yayınları'nın bazı kitaplarında da özel bez veya karton ciltlemesi oluyor, onları öneririm. Koridor Yayınları'ndan 2 kitap okumuştum, puntoları gereksiz büyüktü bence ve kitabın ciltlemesi güzel değil, sadece görüntüleri güzel. Cilt kalitesi açısından çok geride bilindik yayınevlerine göre, birleştirilme izi tutkalın izi vs. gözüküyordu bendeki kitaplarında.

@Esperoja bendeki kitabın ciltlemesi güzel duruyor ve bir yerden sonra okuması bittikten sonra özellikle cilti kitaplar için görüntü bence çok önemli. Fiyat farkı çok olmadığı sürece Can ve İş bankasından şaşmamak gerek zaten. Ama Koridor yayınlarının kitapları cidden diğer ciltlilere göre ucuza satılıyor ve güzel duruyorlar. Benim için önemli olan biraz daha çeviri kalitesi.

40,50,60,80 gibi fiyatlara ciltli kitap almak çok iyi. Özellikle İthaki gibi yayınevlerinin fahiş fiyatlarını gördükten sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı