Korku oyunları kalp krizine neden olur mu?

Hatırladığıma göre Almanya'da bir vatandaş korku oyunu Outlast'i galiba oynarken korkup kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmiş.

İstisnadır o kişi normalde genç bir birey kalp krizi geçirmez kolay kolay.

Kalp krizi kalbi besleyen damarın tınakıp kan akışını durdurma olayı değil mi?
ben mi yanlış biliyorum yani kalp krizi 45-50 yaşından önce çok çok çok düşük ihtimalle yaşarsın çünkü damarlar öyle direkt tıkanmaz tabii bu kilolu insanlar için geçerli tabii ben zayıfım kalp krizi geçirmem diye bir şey yok eğer fazla alkol sigara tüketiyorsun bu da damar sertliği yapar yine kalpten gidersin bir süre sonra ama ben hiç yani oyun oynarken kalp krizi geçiren birine rastlamadım ha haraketsiz bir yaşam tarzı varsa ve erken yaşta 20-30 yaşında bile 150 kilo ve üstüyse o zaman korkuyu bırak FPS oyunu bile oynarken geçirir
o damarın ne zaman tıkanacağı meçhul bilinmez ama oyun oynarken olmaz diye biliyorum kalbin şıkışır sadece o da bir his zaten insanların hepsi yaşıyor

Dostum, zararlı olan dozun altında oynarsan hiçbir şey olmaz. Herşeyin fazlası zarar. Oksijenin bile. Ayrıca kalp krizine direkt neden olmaz. Riski arttırır. Fakat bunun için birkaç şart var mesela:

• Oyuna çok yakınsan ve Jumpscare yediysen, (aniden belirsiz bir anda)
  • Ses çok yüksekse ve jumpscare yediysen, (aniden, belirsiz bir anda)
  • Kendini çok zorlarsan: mola vererek oynayabilirsin.
  • Vb. (ki, genelde jumpscare dahnelerinde)​
Eğer göğüs, baş veya göz ağrısı hissediyorsan hemen mola ver. Bu sayede vücuduna fazla yüklenmemiş olursun.

Bilmediğim, unuttuğum, eksik veya hatalı anlattığım birşey varsa düzeltebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…