"Korsan" içeriklere karşı olan garip duygu

Önemli anlarını Google Drive ile yedeklesin arkadaş, sonra birde Malwarebytes tarat format at oh mis bir daha olmaz.
Hocam direk temizlemeden , format atıp Windows 11 kurmayı düşünüyorum. Hem yenilenmiş oluruz.

Anti Korsan büyüsü, kafanızda ekmek kırın geçer (!). Mesela bir oyunu yapmak kolay değil. Karşılıksız kullanınca o oyunu garip bir duygu oluşuyor. Tamamen vicdanınız ile alakalı.
Çok haklısınız. Bedavaya yemek yiyip, doymama hissi gibi sanırım bu.

Teşekkürler. Ama umarım bu hastalık değildir.

Bu arada bir arkadaş da belirtmiş nedenini, insanlar para veriyor Netflix gibi programlara oradan izliyor. Siz korsan izleyince hak yemiş gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Evet dostum korsana karşısın ve ilgi istiyorsun, ilgin yolda.
İlgi istemedim veyahut da övgü. Sadece bu bir hastalık mı ? diye sormak istedim. Çünkü aşırı utanıyorum. Psikoloğa gidip, danışmak istiyorum en kısa zamanda. Belki böyle hissedenler vardır diye konuşuruz dedim.

Bu bir sorun mu? Sanırım biri bana anti - korsan duygusu vermiş. Düşünceleriniz nelerdir?
Burada bir sorun yok, maddi durumun da yeterliyse bir problem olmaz. En azından yaptırıma uğramayacağını bilse senin malına göz dikecek durumdaki parası olan ama vicdani meziyetleri eksik olanlardan biri değilsin.

Ayrıca insanların görülmek istemeyeceği koşullarda gizlice alınmış görsellere (foto - video) bakarken utanmak da güçlü bir empati duygusunun göstergesi olabilir. Senin kadar düzgün bir insanı bu ülkede çok üzerler maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…