Korsan Windows 10'dan orijinale dönme

SwuxN

Hectopat
Daha fazla  
Ben sıfırdan SSD'ye sistem kurdum ve Windows 10'a verecek param kalmadı. Dolayısıyla korsana başvurdum ve şu adımları izledim:

Kodlar moderasyonda silindi.

Şimdi bu hostu aldıktan sonra sürekli internetim kesilmeye başladı. Ben de kullandım bunu. Tekrardan Windows'un orijinal haline getirip aktifleştirmeden kullanmayı deneyeceğim. Birkaç yerde BIOS'a falan işleniyor diye okumuştum. Nedir bu durumda? Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sıfırdan SSD'ye sistem kurdum ve Windows 10'a verecek param kalmadı. Dolayısıyla korsana başvurdum ve şu adımları izledim:

Şimdi bu hostu aldıktan sonra sürekli internetim kesilmeye başladı. Ben de kullandım bunu. Tekrardan Windows'un orijinal haline getirip aktifleştirmeden kullanmayı deneyeceğim. Birkaç yerde BIOS'a falan işleniyor diye okumuştum. Nedir bu durumda? Ne yapabilirim?
Aşağıdaki kodun çıktısında OEM diyorsa BIOS'a işlenir, RETAİL diyorsa işlenmez, ama genellikle korsan keyler VOLUME olur ve VOLUME keyler BIOS'a işlenmez. [CODE lang="bash" title="Aşağıdaki kod" highlight="1"]slmgr -dli [/CODE] Orijinal Windows kurulumu için Microsoft sitesinden ISO dosyasını indirip daha sonra Rufus ile USB belleğe yazıp bilgisayarınızı USB bellekten önyükleyerek kurulum yapabilirsiniz ama eğer korsan keyiniz OEM ise BIOS'a işleneceğinden temiz kurulum işe yaramayabilir.

Kodlar görünmüyor ama: Host dosyasına girdilerde mi bulundunuz? Büyük ihtimalle o kodlar Windows'un lisans merkeziyle iletişimini engelliyordur. Eğer HWIDK*S kullandıysanız BIOS'a işleniyor diye biliyorum.

Kodlar görünmüyor ama: Host dosyasına girdilerde mi bulundunuz? Büyük ihtimalle o kodlar Windows'un lisans merkeziyle iletişimini engelliyordur. Eğer HWIDK*S kullandıysanız BIOS'a işleniyor diye biliyorum.
Buraya nasıl bu kodları yazabilirim bilmiyorum ama windowsun lisans merkezini değiştirdi evet bu kms8.msguides mevzusu ne yapabilirim bu durumda
Edit: OEM olup olmadığına bakmak için slmgr /dli kodunu çalıştırdım böyle bir durum çıktı karşıma sanırım BIOS u bari kurtardık

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,8 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı