Korsan Windows Nasıl Silinir?

En sağlıklısı temiz kurulumdur ama format atmak istemiyorsan bunları yap. Korsan lisansı kaldırman için şu adımları yapıp mevcut orijinal lisansı girin.
Talimatlar:
Öncelikle kurulumlu KMS kullandıysanız Revo Uninstaller ile kaldırın. Daha sonra C:\Windows klasörüne girin. En alta inin orası .exe ve .dll dosyalarının olduğu yer. Orasının resmini yollayın değişik 2 adet dosya olacak onlar silinecek. SECOH-QAD.exe ve SECOH-QAD.dll görürseniz bunları silin. Yoksa ekran görüntüsü atın yardımcı olurum.

Sonra görev zamanlayıcıyı açın. KMS adında bir şeyler arayın hocam. Bazen bir klasörün içinde, bazen de görev zamanlayıcı kitaplığının içinde olabiliyor. Bulduklarınıza sağ tıklayıp sil deyin.

Daha sonra komut istemini yönetici olarak başlatacaksınız ve şu kodları gireceksiniz:

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns

Bilgisayarı yeniden başlatınca lisanslar ve KMS silinmiş olacaktır.
Dediklerinizi daha önce gördüm. Görev zamanlayıcısına kadar geldim ama görev zamanlayıcısını nasıl kullanacağımı bilmediğim için dokunmadım. Onundışında dediğiniz .exe ve .dll dosyalarının ikisi de yok.
En sağlıklısı temiz kurulumdur ama format atmak istemiyorsan bunları yap. Korsan lisansı kaldırman için şu adımları yapıp mevcut orijinal lisansı girin.
Talimatlar:
Öncelikle kurulumlu KMS kullandıysanız Revo Uninstaller ile kaldırın. Daha sonra C:\Windows klasörüne girin. En alta inin orası .exe ve .dll dosyalarının olduğu yer. Orasının resmini yollayın değişik 2 adet dosya olacak onlar silinecek. SECOH-QAD.exe ve SECOH-QAD.dll görürseniz bunları silin. Yoksa ekran görüntüsü atın yardımcı olurum.

Sonra görev zamanlayıcıyı açın. KMS adında bir şeyler arayın hocam. Bazen bir klasörün içinde, bazen de görev zamanlayıcı kitaplığının içinde olabiliyor. Bulduklarınıza sağ tıklayıp sil deyin.

Daha sonra komut istemini yönetici olarak başlatacaksınız ve şu kodları gireceksiniz:

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns

Bilgisayarı yeniden başlatınca lisanslar ve KMS silinmiş olacaktır.
Bir de elimde henüz kod yok, kod alana kadar lisanssız kullanabilir miyim?

Dediklerinizi daha önce gördüm. Görev zamanlayıcısına kadar geldim ama görev zamanlayıcısını nasıl kullanacağımı bilmediğim için dokunmadım. Onundışında dediğiniz .exe ve .dll dosyalarının ikisi de yok.

Kullanabilirsin. Altta etkinleştirme uyarısından rahatsız olmuyorsan. Ve ayrıca bildiğim kadarıyla etkin olmadığında bazı özellikler kullanılamıyor. Arka planı değiştirme gibi.

Kullanabilirsin. Altta etkinleştirme uyarısından rahatsız olmuyorsan. Ve ayrıca bildiğim kadarıyla etkin olmadığında bazı özellikler kullanılamıyor. Arka planı değiştirme gibi.
Kod alana kadar idare etsin yeter. Kodu girdikten sonra güncellemeleri alır mı peki?
Microsoft Windows 10 Pro Orjinal Lisans Anahtarı Key - n11.com Buradan almayı düşünüyorum fikriniz nedir?

Son düzenleme:

Kullanabilirsin.

Format değil, temiz kurulu yapmalısın. Format atarsan korsan Windows'tan kırıntı dosya kalabilir ve sorun çıkarabilir. Başıma gelmişti ondan diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Format değil, temiz kurulu yapmalısın. Format atarsan korsan Windows'tan kırıntı dosya kalabilir ve sorun çıkarabilir. Başıma gelmişti ondan diyorum.
Temiz kurulum Windowsu kurarken ekranda çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam değil mi?
Satıcıya ürün anahtarının Retail veya MAK olup olmadığını sorun.

Eğer "Retail" derseler, alın. Ardından ürün anahtarını girdikten sonra slmgr -dli yazın.

Çıkan pencerede "RETAIL channel" yazısı geçiyorsa sıkıntı yok, kullanabilirsiniz.
Çok teşekkürler dikkat edeceğim. Peki bu RETAIL ne oluyor tam olarak?

Öyle değil format atarken diskler geliyor şu resimdeki gibi mesela bunların hepsini silip tekrardan biçimlendirme işlemiyle oluyor. Böylece Windows.old klasörü oluşmuyor ve eski windowsdan herhangibir dosya kalmıyor ve temiz kurulum oluyor. Technopat'in temiz kurulum videosu vardı oradan bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• temiz kurulum yeri.PNG
    temiz kurulum yeri.PNG
    154 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı