Korumalı klasör erişimi engellendi

spiritsoldiers

Zeptopat
Daha fazla  
İş yerindeki bir USB'yi PC'ye taktım. Virüs algıladıgı için biçimlendirip kullanmak zorunda kaldım. İki gündür sürekli PC'de tehdit algılanıyor. Dracula ile tarama yaptım ama bulunamadı. Windows'un koruması ile denedim yine bir sorun algılanamadı. Tehdit yok diyor ama gün icinde sürekli tehdit algılanıyor. Biyolojik format atmak istemiyorum. Ne yapabilirim? Yardim edin lütfen. Bir de koruma düşük yazıyor. Bunu yükseğe cekemiyor muyum ya da silinmiyor mu?

Ekran Alıntısı.PNG

İş yerindeki bir USB'yi PC'ye taktım. Virüs algıladıgı için biçimlendirip kullanmak zorunda kaldım. İki gündür sürekli PC'de tehdit algılanıyor. Dracula ile tarama yaptım ama bulunamadı. Windows'un koruması ile denedim yine bir sorun algılanamadı. Tehdit yok diyor ama gün icinde sürekli tehdit algılanıyor. Biyolojik format atmak istemiyorum. Ne yapabilirim? Yardim edin lütfen. Bir de koruma düşük yazıyor. Bunu yükseğe cekemiyor muyum ya da silinmiyor mu?

Eki Görüntüle 1228397

Hocam bu virüs değil :) Korumalı klasör erişimi engellendi demek, bir uygulamaya girerken o uygulama örneğin C diskinde kullanıcılar bölümüne girmek istiyor, ancak Windows o klasörü koruduğu için program virüssüz bile olsa o klasöre programı sokmuyor. Yani bu virüs uyarısı değil ben bunu bu klasöre almadım haberin olsun virüsmü bilmiyorum bilgisi, eğer programa ya da girdiğin USB'ye güveniyorsan tıklayıp izin verebilirsin. Zaten düşük koruma yani önemsiz demek. Kafaya takmana gerek yok ancak için rahat edecekse piyasadaki bence en iyi virüs programı olan Kaspersky'ı bilgisayara kurarsan, kafan rahat şekilde çalışmaya devam eebilirsin.

Ben de koruma geçmişini silemiyorum nasıl silebilirim arkadaşın dediği gibi bende de normal geçmiş silinince bu gitmiyor. Aslında koruma geçmişinde kaydı var ama sil dediğimde açık olduğu için silinemez yazdı.

Geri
Yukarı