KPSS A grubu sınav soruları nasıl oluyor?

Lass Suicid3

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, KPSS'yi tam bilmiyorum, sormak istiyorum, internete yazınca KPSS A grubu için böyle bir tablo çıktı. Ben Kamu Yönetimi okuyorum, genel yetenek ve genel kültür + aşağıda yazanlardan hangilerine girmek gerekiyor. Herhalde hepsine girilmiyordur ya da hepsine mi giriliyor? Benim alanım Kamu Yönetimi kendi alanıma mı girebiliyorum yoksa bütün sınavlara mı girmek gerekiyor? Aydınlatırsanız sevinirim.

kpss.PNG

Arkadaşlar merhaba, KPSS'yi tam bilmiyorum, sormak istiyorum, internete yazınca KPSS A grubu için böyle bir tablo çıktı. Ben Kamu Yönetimi okuyorum, genel yetenek ve genel kültür + aşağıda yazanlardan hangilerine girmek gerekiyor. Herhalde hepsine girilmiyordur ya da hepsine mi giriliyor? Benim alanım Kamu Yönetimi kendi alanıma mı girebiliyorum yoksa bütün sınavlara mı girmek gerekiyor? Aydınlatırsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1911918
Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavları ortak derslerden oluşur. İster işletme mezunu, istersen hukuk mezunu olursan ol ,puanının hesaplanması için genel kültür,genel yetenek sınavlarına girmek zorundasın. Bunun yanında hangi bölümden ya da bölümlerden mezunsan, o bölümün ya da bölümlerin sınavına girersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı