KPSS ön lisans nasıl geçti?

• Konuyu başlatan SAR9X
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 759

SAR9X

Femtopat
ÖSYM sistem mi değiştirdi ne yaptı bilmiyorum ama coğrafya dışında hepsi yorum sorusuydu hele birkaçı mantıkla doğru yaptım desende cevap o değil. Matematiğin yüzünü açacak zaman kalmadı, tarihte hız artırırsın ama tarihte bildiğin paragraf sordu. İyi ki de tarihe çalışmadım ne padişah sordular ne ok ne yay ne de divan falan.
Bu soruyu mantıkla çözünce yanlış yapıyorsunuz.

1.jpg

A

2.jpg

B

3.jpg

C

4.jpg

D

5.jpg

E

6.jpg

Cevap "D" mi? "D" diyorum ama 2.şıkkım "A" olurdu.
Cevap A. KPSS 2. şıkkı affetmiyor ve cevabın A olması bağlantısı çok zayıf herkes D yaptı. Öyle bir sorular sormuşlar ki, kitabı yalayıp yutan herkes avucunu yaladı full yorum sınavıydı. ÖSYM artık MATEMATİK yapmayıp sözeli yapan kimseyi atamasını yapmama kararı almış belli. En azından Gazneli Mahmut falan soraydın hiçbir şey yok. Tamamen şaşırtmaca, aşağıdakilerin hangisi istanbul içerirsin de turistlik mekan değildir diyor ama şıklarda Selimiye camii vari, soru İstanbul içi diyor yani tamamen garip sorular.

Cevap A. KPSS 2. şıkkı affetmiyor ve cevabın A olması bağlantısı çok zayıf herkes D yaptı. Öyle bir sorular sormuşlar ki, kitabı yalayıp yutan herkes avucunu yaladı full yorum sınavıydı. ÖSYM artık MATEMATİK yapmayıp sözeli yapan kimseyi atamasını yapmama kararı almış belli. En azından Gazneli Mahmut falan soraydın hiçbir şey yok. Tamamen şaşırtmaca, aşağıdakilerin hangisi istanbul içerirsin de turistlik mekan değildir diyor ama şıklarda Selimiye camii vari, soru İstanbul içi diyor yani tamamen garip sorular.
Soruları az önce inceledim, değişik sorular vardı.

Geri
Yukarı