Kreatin ve protein tozu kullanmak

Ryionme

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 10 aydır spor yapıyorum ve geçen ay toz kullanmaya karar verdim. Kreatin ve izole protein tozu aldım. Kreatini 2 hafta günde 10 gram alarak yükleme yaptım ve şu anda pazar hariç her gün 5 gram alıyorum. Protein tozum bitmek üzere ve artık izole değil de normal toz almak istiyorum. Ben haftada 4 kez spordan önce ve sonra olarak kullanacağım ama içeriğine baktığımda 2 ölçekte 5.2g kreatin var bir de supplementle birlikte 10 grama çıkıyor ve 5 gramı geçsin istemiyorum. Tozun içerisindeki kreatin normal kreatinle aynı mıdır? Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar kreatin monohidrat kullanmalıyım tamamiyle kişinin tercihine bağlı bir durumdur. Bu konuda belirleyici faktör kreatinden ne kadar hızlı sonuç almak istediğindir. Kreatin depoları dolduğu takdirde vücudundan fazlalık kreatin atılır.

Antremandan önce ve sonra ikisini bir arada kullanmakta fayda var. Sabahlarıda kullanın, antreman yapmadığınız günde ihtiyacınız var kısacası her gün kullanmanız lazım protein tozu ve kreatini. Ölçüsü tamamen kişiye göre değişir. Hedefiniz tam olarak nedir bilemiyorum fakat bu şekilde fit görünümlü kaslı bir yapıya sahip olabilirsiniz diyet te yapıyorsanız. Onun dışında harikulade bir şey beklemeyin kimyasal kullanmadıkça.

Evet. Kreatin aynı kreatindir.

Onun dışında, yükleme evresini 1 haftadan uzun tutmamalısın. 1 haftadan sonra alacağın her 5 gramdan fazla kreatin, dışarı atılacaktır.

Evet. Kreatin aynı kreatindir.

Onun dışında, yükleme evresini 1 haftadan uzun tutmamalısın. 1 haftadan sonra alacağın her 5 gramdan fazla kreatin, dışarı atılacaktır.
Sağol. Aradığım cevap buydu. Yükleme haftasını yaptım üstünden 1 ay geçti şuan güzel ilerliyor bakalım.

Geri
Yukarı