Kredi kart borcu nakit avans ile kapatılır mı?

ikaross

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar mevcut borcumu tam karşılayamıyorum nakit avansı 12 taksit yapıp şu anki borcumu kapatmam mantıklı mı? En azından aylık ödeme azalmış olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailenden ya da arkadaşından alma şansın varsa daha iyi. Borcu borçla kapatmak içinden zar zor çıkılan bir süreç oluyor. Çevrenden alırsan en azından faiz işlemiyorlar.

Hocam o zaman da borçlanma süreniz uzuyor. Bir bataktan çıkıp başka batağa girmek gibi fakat; yine de siz bilirsiniz tabii.
Çevremden de alsam onlara direkt o parayı ödeyeceğim ben bölmek istiyordum işte.

Ben de öyle yaptım. 1.5 nakit ödemem gereken borcum vardı. Nakit avans çektim 1600 lü bişey oldu. Borcumu kapattım 1600 ü de 5 e böldüm ayda 350 gibi bişey ödüyorum şuan. Eğer her ay düzenli bir gelir kaynağın varsa taksitlerini ödeyebileceksen yapılabilir.

Asgari ödemeyi de göstermiyor tam anlayamıyorum kısıtlama gelir mi karta gibisinden zaten borç 2 3K değil 350 civarı ama içim rahat etsin istiyorum.
Hocam 350 lira için nakit avans alıp 12 ay boyunca ödemeyi mantıklı bulmuyorum. En azından bir tanıdıktan borç alsanız ve 3 ay gibi bir sürede anlaşsanız en azından faiz binmez. Tutar oldukça düşük çünkü.

Ben de öyle yaptım. 1.5 nakit ödemem gereken borcum vardı. Nakit avans çektim 1600'lü bir şey oldu. Borcumu kapattım 1600'ü de 5'e böldüm ayda 350 gibi bir şey ödüyorum şu an. Eğer her ay düzenli bir gelir kaynağın varsa taksitlerini ödeyebileceksen yapılabilir.

Hmm anladım.

Hocam 350 lira için nakit avans alıp 12 ay boyunca ödemeyi mantıklı bulmuyorum. En azından bir tanıdıktan borç alsanız ve 3 ay gibi bir sürede anlaşsanız en azından faiz binmez. Tutar oldukça düşük çünkü.

Orası da öyle anneme babama gitmesin diye biraz sıkıştım. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Geri
Yukarı