Kredi kartı borcu "asgari tutar" nedir?

tempZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kredi kartı borcunu öderken "asgari tutar" olayını tam anlamıyorum.

Tamam, asgari ücretten fazla ödeyince daha az faiz işliyor fakat bu faiz günlük mü işliyor, ne kadar fark ediyor ve kredi notunu etkiliyor mu?

Geçen dönemden kalan 3.900 TL borcum var, taksitli alışveriş yok. Asgari tutar olarak 791 TL gözüküyor. Ayın 11'i Kredi kartı borç ödemesinin son günü. Amacım minimum borcu ödeyip, minimum faiz ile ayın 15'inde tüm borcu kapatmak. Mesela 800 TL ödemek mantıklı mı?

Biliyorum paralar küçük, faiz zaten pek olmayacak ama sistemi ve mantığını öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Kısa sürede kapatacaksan asgarisini ödemek mantıklı ancak sürekli asgariyi öderseniz borç sürekli artar be birkaç ay sonra bankalar sizi sürekli arayıp ödenemeniz için sizi sıkıştırmaya başlar.

Kısa sürede kapatacaksan asgarisini ödemek mantıklı ancak sürekli asgariyi öderseniz borç sürekli artar be birkaç ay sonra bankalar sizi sürekli arayıp ödenemeniz için sizi sıkıştırmaya başlar.
Hocam mesela 800 ödemek ile 1500 ödemek arasındaki fark var mı?

Kart borcu asgari ödemesi yaptığınızda kalan tutar için ekstre kesiminden sonra aylık %4,25 faiz uygulanır. Yani 4 gün değil 14 gün sonra ödemiş gibi faiz ödemeniz gerekir.
Kredi notunuzu olumsuz etkilemez. KMH hesabınız varsa aylık %5 faiz ile günlük kullanım yapılabiliyor. Bana KMH ile kapatmak daha mantıklı gibi geldi ama hesaplamak lazım tabii ki.

Kart borcu asgari ödemesi yaptığınızda kalan tutar için ekstre kesiminden sonra aylık %4, 25 faiz uygulanır. Yani 4 gün değil 14 gün sonra ödemiş gibi faiz ödemeniz gerekir.
Kredi notunuzu olumsuz etkilemez. KMH hesabınız varsa aylık %5 faiz ile günlük kullanım yapılabiliyor. Bana KMH ile kapatmak daha mantıklı gibi geldi ama hesaplamak lazım tabii ki.

Anladım hocam, yani kalan tutara toplam %4.25 faiz işleyecek. Neyse ki faiz günlük değilmiş. Teşekkürler hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı