Kredi kartı ekstre taksitlendirme nasıl oluyor?

Nemger00

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kredi kartı ekstremi taksitlendirmek istiyorum ancak diyelim 3 ay taksitlendirdim bir daha ki ay asgarisini ödeyebiliyor muyum yoksa taksit ücretinin tamamı mı yansır?

Hocam kısa ve öz şöyle söyleyeyim örnek veriyorum alacağınız ürün 3000 lira 3 taksit yaparsanız kartınızdan 3000 lira çeker fakat ay sonu geldiğinde 1000 lira ödersiniz bu şekilde 3 ay boyunda 1000 TL ödemiş olursunuz.

Hocam kısa ve öz şöyle söyleyeyim örnek veriyorum alacağınız ürün 3000 lira 3 taksit yaparsanız kartınızdan 3000 lira çeker fakat ay sonu geldiğinde 1000 lira ödersiniz bu şekilde 3 ay boyunda 1000 TL ödemiş olursunuz.
Ekstre taksitlendirme hocam benim dediğim. Mesela 3000TL ödenmesi gereken asgari tutarı ödedikten sonra kalan borcu taksitlendirme yapabiliyorsun. Ekstre taksitlendirme işlemi yaptım diyelim her ay kalan borcu 1000TL her ay ödeyerek taksitlendirebiliyorsun. Benim merak ettiğim şey gelecek ay 1000TL ödemek yerine bazı aylar taksitin asgarisini ödeyebilir miyim yoksa bu taksit tutarının hepsini mi ödemek zorundayım

Ekstre taksitlendirme hocam benim dediğim. Mesela 3000TL ödenmesi gereken asgari tutarı ödedikten sonra kalan borcu taksitlendirme yapabiliyorsun. Ekstre taksitlendirme işlemi yaptım diyelim her ay kalan borcu 1000TL her ay ödeyerek taksitlendirebiliyorsun. Benim merak ettiğim şey gelecek ay 1000TL ödemek yerine bazı aylar taksitin asgarisini ödeyebilir miyim yoksa bu taksit tutarının hepsini mi ödemek zorundayım.

Hepsini ödemek zorundasın diye biliyorum tam hakim değilim olayı yanlış anladım kusura bakmayın.

Borcun çoksa ve asgarisi öbür ay da çok yüksek gelecekse ve seni zor duruma sokuyorsa kalan borcu atıyorum 25 bin TL asgarisi 10 küsur gelecek gene bir de o 25'in üstüne yersin daha borç 30 olur asgari yine artar filan 12-14 olur arıyorsun müşteri hizmetlerini ben kalan borcumu taksitle odemek istiyorum diyorsun ve sana uygun olan ödeme planını seçiyorsun ama kartını borç bitene kadar kullanamazsın harcamaya kapatıyorlar.

Ekstre taksitlendirme hocam benim dediğim. Mesela 3000TL ödenmesi gereken asgari tutarı ödedikten sonra kalan borcu taksitlendirme yapabiliyorsun. Ekstre taksitlendirme işlemi yaptım diyelim her ay kalan borcu 1000TL her ay ödeyerek taksitlendirebiliyorsun. Benim merak ettiğim şey gelecek ay 1000TL ödemek yerine bazı aylar taksitin asgarisini ödeyebilir miyim yoksa bu taksit tutarının hepsini mi ödemek zorundayım
Bildiğim kadarıyla 3000 lirayı taksitlendirirseniz 3 taksite, aylık 1000 lira olacaktır. Ve bu aylık 1000 liranın da asgarisinin ödeme hakkına sahipsinizdir diye tahmin ediyorum. Ama benim tavsiyem hem taksitlendirmeye faiz verip hem de asgari ödemeye o kadar faiz vermeyin. Ya taksitlendirip tamamını ödeyin, ya da asgari ödeyin. Tabi faizsiz ekstre taksitlendirme kampanyası yoksa.

Geri
Yukarı