Kredi kartı limiti nasıl arttırılır?

HarryPowell

Hectopat
Yer
Ataşehir/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımı ve Programlama
Merhaba arkadaşlar. 2 ay önce babam 60.000TL kadar kredi çekti ve araba aldık. Babamın hazırda olan iki adet kredi kartı mevcut ve ikisinin toplam borcu 1600TL civarında. Ben bilgisayar toplamak istediğim için kredi kartı limitini yükseltmek istiyorum fakat kredi kartı borcu olduğu için kredi kartı limiti yükselmiyor. Kredi kartı borcumu ödesem kredi kartı limitini arttırabilir mıyım? Yani 1600TL'yi ödedikten sonra kredi karti limitini arttırabilir mıyım?

Merhaba arkadaşlar. 2 ay önce babam 60.000TL kadar kredi çekti ve araba aldık. Babamın hazırda olan iki adet kredi kartı mevcut ve ikisinin toplam borcu 1600TL civarında. Ben bilgisayar toplamak istediğim için kredi kartı limitini yükseltmek istiyorum fakat kredi kartı borcu olduğu için kredi kartı limiti yükselmiyor. Kredi kartı borcumu ödesem kredi kartı limitini arttırabilir mıyım? Yani 1600TL'yi ödedikten sonra kredi karti limitini arttırabilir mıyım?
Bankadan bankaya değişir. 1600 TL yüksek bir tutar değil, büyük ihtimalle yükselmeyecektir.

Garanti Bankası için mobil uygulama üzerinden talep edebilirsiniz. Elbette ilk önce borcunu ödeyin. İnşallah kabul ederler. Kişinin belirli bir limiti vardır. Uygunsa olur.

ödemelerinizin düzenli olması yeterli. Kredi kartı aylık ekstrenizi düzenli ödüyorsanız sizin talebinize gerek görmeden banka kendisi artırıyor o limiti zaten ancak ödemelerinizde düzensizlik var ise limit artırımını yapmayabilirler. Banka kayıtlarında tutulan kredi notunuz ne kadar iyiyse limitiniz de buna paralel şekilde yükseltilebilir.​

Hocam kredi kartına 20000 TL ödemem varken limit artışı istedim yaptılar. O yüzden diyorum çok alakası olmaz diye. Yapsalar şimdi de yaparlardı. Ayrıca artık tüm bankalardaki toplam limitiniz maaşınızın 4 katından fazla olamıyor diye biliyorum.

Arttıramazsın, düzenli bir şekilde ödenmeli tüm borçlar. Kullanılan tüm kredi limitinin maaşa oranı önemli, babanızın geliri, borç yükü önemli. Kredi kartları genelde 6.-12. Ayda otomatik limit artırımı teklif eder veya talep edersiniz, talep reddedilerse ve sık talepte bulunursa bu da kredi notunuzu düşürür, gelecekteki kredi kullanımları da zor duruma girer. Burada kritik nokta kartların veya kredilerin en düşük asgarisi ödenmeli mümkünse borçların tamamı ödenmeli.

Geri
Yukarı