Kredi kartı nasıl kullanılır?

ervy

Hectopat
Yanımda bir miktar nakit para var ve bu parayla bershka üzerinden mont satın alacağım. Ama bir türlü alamadım müşteri temsilcisine sorduğum zaman şu an banka kartları ile alışverişlerde sıkıntı var en kısa sürede düzelteceğiz dedi ve kredi kartıyla alışveriş yapın dedi. Bende kredi kartı var limitim de 8.250. şimdi ben kredi kartıyla alışveriş yaparsam ve yarın ödemesini de yaparsam ne olur? Diyelim ki aldığım ürün 1000 bin TL ertesi gün o 1000 TL'yi ödersem bir sıkıntı olur mu? Ve ATM'den kredi kartına kı yükleyeceğim o parayı.

Sıkıntı olmaz, direkt ödeyebilirsin, kartının 1000 TL'lik limiti tekrardan eklenir. ATM'den de ödeyebilirsin mobil bankacılıktan da.

Yanımda bir miktar nakit para var ve bu parayla bershka üzerinden mont satın alacağım. Ama bir türlü alamadım müşteri temsilcisine sorduğum zaman şu an banka kartları ile alışverişlerde sıkıntı var en kısa sürede düzelteceğiz dedi ve kredi kartıyla alışveriş yapın dedi. Bende kredi kartı var limitim de 8.250. şimdi ben kredi kartıyla alışveriş yaparsam ve yarın ödemesini de yaparsam ne olur? Diyelim ki aldığım ürün 1000 bin TL ertesi gün o 1000 TL'yi ödersem bir sıkıntı olur mu? Ve ATM'den kredi kartına kı yükleyeceğim o parayı.
Taksit imkanı olur da kullanırsan biraz o tarafı karışık ama sen peşin ödeme yaparsan anında kredi kartının borcunu kapatabilirsin.

En iyi kredi kartı hiç kullanilmayandir.
Şu an en mantıklısı Nakit parayı cepte tutup, kredi kartı kullanmak. Bugün aldığın bir ürün, kredi kartın ekstresi gelene kadar 3 kez zamlanıyor.
499TL ye aldığım kulaklık, Kart ekstresi geldiğinde 599 TL idi şimdi 899 olmuş. Bilmem anlatabildim mi.

Geri
Yukarı