Kredi kartı taksit sistemi nasıl işler?

IWpeydor

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Direk soruya geçeyim en iyisi. Benim bir kredi kartım var limiti 2000 TL. Bir monitör almam gerekiyor bir süredir taksit yaptirdigimda gelen zamla beraber 1900 gibi bir fiyat oluyor. Bu monitörü bu kartla alabildigimi biliyorum fakat söyle bir durum var: Ben zaten limitimi sonuna kadar kullandım her ay asgarisini yatiriyorum sadece. Ayın 13'ünde kesiliyor faturam. Yani şu an kartta sadece ilk ayki taksitini ödeyebilecek kadar para var. Ben yine de bu monitörü alabiliyor muyum? Ayrıca bir 2. sorum da şu ki benim telefon faturam ayın 10'unda kesiliyor. Onumuzdeki ay 330 lira gibi bir fatura odemem gerekiyor (paketim kalkmis ben kullanmaya devam etmisim maalesef :/). Ama durum su ki benim kartımdan 1900 lira limit direk kesileceği ve ben odedikce acilacagı için benim once ilk taksidi odeyip o kadar ucreti actirip ardindan bu faturayi odemem gerek. O nasıl olacak? Bunu sormak istedim. Simdiden okuyan ve cevap veren herkese teşekkürler.

Bir şey satın alırken aylık taksit değil, toplam tutarının kartınızda kullanılabilir olması gerekiyor. Diğer soruna gelirsek, ödeyeceğin fatura tutarı kadar yine limitinin olması gerekiyor. Anca o zaman ödeme yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı