Kredi kartımdan para çekildi

ibrahim gecn

Centipat
Daha fazla  
Dostlar yaklaşık 30 dakika önce babama ait olan ek kart Maximum Gold kredi kartından (kartı ben kullanıyorum) art arda çekim yapılmış tek tek
Exen- 1TL ne alaka 1TL'lik paket bile yok Exen'e baktığımda bu bir şey değil.
497.55 TL + 1297.5 TL Steam, Yemeksepeti ve Banabi firmasindan 3096TL tutarında işlem yapılmış ve en son Apple firmasından işlem denemesi yapmış fakat banka buna onay vermeyerek babamı aradı ve durumu bildirdi. Harcama itirazı falan bir şeyler söyledi yetkili arkadaş duruma bakacağız sorum şu ki daha önce böyle bir olay yaşayan iade alabildi mi veya iade alabilmek için ne yapmam gerekir? Ek olarak benim kullandığım karttan çekilmesine rağmen hesaba bağlı olan 3 adet kredi kartı daha iptal edildi nedeni ise müşteri hizmetlerindeki bayanın 'bu karta erişen diğer kartlara da erişme olasılığı vardır ' dedi tüm kredi kartları kullanıma kapandı.
Peki iade süreci nasıl işliyor daha önce yaşayan biri yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Bankadan çekilen paranın ekran görüntüsünü aşağıya bıraktım.

Dostlar yaklaşık 30 dakika önce babama ait olan ek kart Maximum Gold kredi kartından (kartı ben kullanıyorum) art arda çekim yapılmış tek tek
497.55 TL + 1297.5 TL Steam, Yemeksepeti ve Banabi firmasindan 3096TL tutarında işlem yapılmış ve en son Apple firmasından işlem denemesi yapmış fakat banka buna onay vermeyerek babamı aradı ve durumu bildirdi. Harcama itirazı falan bir şeyler söyledi yetkili arkadaş duruma bakacağız sorum şu ki daha önce böyle bir olay yaşayan iade alabildi mi veya iade alabilmek için ne yapmam gerekir? Ek olarak benim kullandığım karttan çekilmesine rağmen hesaba bağlı olan 3 adet kredi kartı daha iptal edildi nedeni ise müşteri hizmetlerindeki bayanın 'bu karta erişen diğer kartlara da erişme olasılığı vardır ' dedi tüm kredi kartları kullanıma kapandı.
Peki iade süreci nasıl işliyor daha önce yaşayan biri yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Bankadan çekilen paranın ekran görüntüsünü aşağıya bıraktım.

Geçmiş zamanlarda kartınızın fotoğrafını çekip birine attıysanız veya misafirlikte vb bir yerde bıraktıysanız yüksek ihtimal çok da uzaklardan olmayan biri yapıyordur bunu. Banka yüksek ihtimal kartı kullanıma kapatır veya bloke atar. Zaten genelde bankalar böyle konularda sıfır tolerans. Paranız yüksek ihtimal iade edilecektir ama bu biraz zaman alabilir.

Bankanızla konuşmanızı öneririm acilen kredi kartınızı iptal etmenizi öneririm.
Kart zaten iptal edildi yalnız oradaki eleman bi form yolladı eposta adresime kart sahibinin bunu doldurması gerek dedi babam biraz yaşlı bununla uğraşamaz hadi ben doldururuum onu ama daha kolay iade almanın bir yolu yokmudur ?
Ek olarak extreye baktığım zaman 01.09.2022 (17Gün önce) AliExpress firimasından da 137tl harcama yapılmış fakat bununla ilgili de ne herhangi bir Güvenlik mesajı ( 3d kodu ) veya harcama yapılmıştır diye mesaj geliyor buda gelmedi nasıl bu şekilde para akışına izin veriyorlarki bunu da geçtim nasıl vicdansız insanlar bukadar kolay mı bir insanın parasını çalmak. Hiç mi korkmuyorlar anlamıyorum

Banka sizi aramış zaten ve siz işlemler bize ait değil demişsiniz incelemelerden sonra muhtemelen iadeler gerçekleşir. Ek olarak bu tarz sorunlar oluşmaması için ben kartlarımı her zaman internet alışverişlerine kapatıyorum ve genel olarak sanal kart kullanıyorum.

İşlem numarası varsa Steam, Exxen gibi yerlerde iletişime geçip işlemin gerçekleştiği hesapla ilgili bilgi istemeyi deneyebilirsiniz.

Kart çalınmış, çalan kişi de Exxen deneme üyeliği satın almış, ondan 1 lira çekmiş. İptal etmişsiniz zaten bankayla iletişime geçmeniz lazım.

İşlem numarası varsa Steam, Exxen gibi yerlerde iletişime geçip işlemin gerçekleştiği hesapla ilgili bilgi istemeyi deneyebilirsiniz.

Hocam nasıl bilgi isteyebilir ki. Şimdi hırsızı anlamaya çalışalım. Başkasının çalıntı kredi kartından alışveriş yapıyorsa kesinlikle tamamen anonim olduğundan emin olmalı. Tamamen başka bir isim ve yüksek ihtimal başkasının T.C. Numarasını kullanıyor alışverişlerinde. Ayrıyeten birden fazla hattı olmalı ve tek seferlik kullanıyor olmalı. Bu doğrudan polislik bir suç olduğu için evinde de remote VPN kullanıyor olmalı. Diğer ihtimal ise kart Discord gibi uygulamalarda 12 13 yaşındaki çocukların eline geçmiş olabilir. Harcama yaptığı yer Steam. Oyun içi içerik satın almıştır. Bir güzel de yemek yiyip en son "bu kadar şeyi yapabiliyorsam bir de telefon alayım" deyip Apple üzerinden sipariş vermeye kalkışmıştır. Bu arada o siparişi verseydi keşke. Adresini tespit etmek kolay olurdu. Yemeksepetine ulaşıp en son siparişin nereye verildiğini öğrenip polise ihbar edin. Önceliğiniz bu olsun. O şu an panik halinde olduğunuzu düşünüyorken siz onu çoktan enselemiş olursunuz. Bir yandan da babanız parayı iade almak için çabalasın.

Geri
Yukarı