Kredi ödemesi neye göre değişir?

Sanırım(güncelliğinden emin değilim) kredi türüne göre değişiyor. Örneğin konut kredisinde faiz düşerse ödeyeceğiniz rakam da düşer. Fakat bazı ticari ve dövizli kredilerde, dolar 6,50'den kredi çektiniz. Sonra dolar 6,00 oldu; orada doları 6,50 baz alıyor. Fakat dolar 7,00 olursa; 6,50'u değil 7,00'ı görüyor.

Dolar cinsiyle kredi alıp kur sabitlemesi yapmadığınız sürece faiz artış veya azalış gösterebilir. Bunu haricinde bazı bankalar ''Refinansman'' hizmeti sağlayabiliyor ve bu şekilde de faiz oranında düşüş oluyor.

Aslinda ben size detayli acikladim kredi türlerini ne tür kredi kullanmak istiyorsun ticaretlemi ugrasiyorsun biraz aciklarsan daire icinmi ipotekli kredi kullanacaksiniz anliyalim bunun disinda bir bankaya gidip bilgi alabilirsiniz daha net. Ama şunu soyliyeyim kesinlikle seni etkilemez dolar kuru;
cunku dolar kredisi kullanmiyorsunuz ve ayrica size dolar YP kredisi vermezler. İtalat ihracat yapman gerekir bunuda exim bank veriyor. Şu an kredi cekeceksiniz en cazip oranlar devlet bankalarinda ipotekli daire kredisi bayağı makul oranlari sabit yani etkilenmezsiniz ben ilk aciklamamda size faiz oranlarini detayli nasil yükselenden azalana gittiğimi izah etmistim yani anliyacaniz cekeceniz kredilerin hic biri dolar kurundan dolayi vs değişmez kesinlikle.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam erinmediniz açıkladınız çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…