Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Radeon ayarlarınızı böyle yapın:

Düzenleme: Voltaj ve frekans orada yok. Orası da 2.resimde.

Eki Görüntüle 857860

Ben aynı zaman da bilgisayarda oyunda oynuyorum. Oyuna girdiğim zaman programı kapatacağım ama bu Radeon ayarları sorun çıkarır mı? 2 profil yapma şansımız oluyor mu? Bir çalışma profili bir de oyun profili gibi. Afterburner'ya da Radeon ayarlarında?

Evet yaptığınız profilleri sağ üstten kaydedin masaüstüne. Oyuna geçeceğiniz vakit birini yükleyin hemen, mining yapacağınz vakit diğerini.

Evet yaptığınız profilleri sağ üstten kaydedin masaüstüne. Oyuna geçeceğiniz vakit birini yükleyin hemen, mining yapacağınz vakit diğerini.

Bahsettiğiniz fan ayarlarını voltaj ayarlarını yaptım driver üzerinden. 52 ile kazıyor sıcaklık 55 derece fakat GPU bellek sıcaklığı ( GPU Memory junction temperature) 94 dereceye ulaşıyor. Bu çok fazla değil mi sizde durum nasıl?

Hocam bellek sıcaklığı bende şu anda 78 derece. Junction ise 55. Bellek sıcaklığı 95'e kadar sıkıntı çıkartmaz. Junction (Hotspot) ise 110 dereceye kadar sıkıntı çıkartmıyor. Yine de fan hızını arttırın.

Bende bellek sıcaklıkları dışında her şey normal. Fakat sınır 95 ise 94 çok fazla fan hızını ne kadar yükseltmem gerekiyor acaba?

En merak ettiğim şey şudur: Bu ekran kartı ne yapıyor da internetten bitcoin toplayıp ya da kazıp hesabınıza yansıtabiliyor. Ayrıca sormak istediğim bir şey daha var "Bu iş yasal mı?"

Deneyerek öğreneceksiniz hocam. Ortam sıcaklığı da önemli. Gerekirse kasanın kapağını vesaire açın.

Kasanın hava akışı iyi ondan kaynaklanmıyor acaba Gigabyte modeli ile miming yapan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Yararlı bir konu olmuş. 37 sayfayı tek tek okudum.

RTX 3070 ile bu işe girmeye karar verdim.
Dün 8 saat çalıştırıp bıraktım deneme maksatlı.

Kafama takılan workers kısmında ben de 0 yazıyor. 1olmadı. Konu sahibi arkadaşın bu konuda bilgisi varsa sevinirim. Bir sıkıntı çıkarır mı?

Kazma hızı 60'ın altına inmiyor, ama internette dolanırsam 53'lere düşüyor.

MSI Afterburner ile kart ayarlarını internetten bulup yaptım. GPU 57C'lerde daha üste çıkmadı.
Fanlar dönüyor ama sessiz sistem, aynı oda da rahatlıkla ders çalışabiliyorum.

RAM ve CPU OClerini kapattım. ARGB vs ne varsa kapattım. Monitör de kapalı zaten.
ASUS ROG PSU ekranında 190W sabit değer görüyorum. Bu kasamın anlık tüm tüketimi.

6 GB'lık GTX 1060 taksam kullanabilir miyim, 3070'in yanında. Ryzen 5600X | ROG Crosshair VII Hero Wi-Fi | MSI RTX 3070 Gaming X Trio | nighthawk 3600 MHz CL16 16 GB | Samsung 960 EVO M.2 pcle NVMe 250 GB | Samsung 970 EVO M.2 pcle NVMe 1TB | WD 1 TB Blue HDD | ROG Thor 850W 80+platinum PSU | CM Mastercase Lite 5 Modlu Kasa | ROG ryuo 360mm | ROG STRIX flare klavye | ROG gladius II Origin mouse | ASUS XG32vqr 31.5" QHD 144Hz 2K Curved monitör | F710 gamepad (X2) PSU 850 Watt. Sistem özelliklerim.

Şimdiden teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…